Loading

PROJELER

PROJE AÇIKLAMASI

Vefatının 14. Yılında Aliya İzzetbegoviç'i Anma Programı

PROJE AÇIKLAMASI

Zeytinburnu Belediyesince düzenlenen "2. Uluslararası Zeytinburnu Öykü Festivali", yerli ve yabancı 35 öykücünün katılımıyla gerçekleştirildi.

PROJE AÇIKLAMASI

Uluslararası Genç Şairler Buluşması... 15 ülkeden 40 genç şair 15-18 Aralık’ta İstanbul’da buluştu. Modern zamanlarda insan olmak ile ilgili bir meselesi olan, dünyanın adaletsizlik ve şiddet sarmalı içinde çaresiz kalmasına itiraz eden herkesin ortak buluşma alanlarından birisi olarak şiir, en genç haliyle İstanbul’da. Dünyanın dört bir yanından gelen genç şairler İstanbul’da toplandı.

PROJE AÇIKLAMASI

“AFRİKA EVİ, KALPLERİN BULUŞTUĞU GÖNÜL KÖPRÜSÜ İŞLEVİ GÖRECEK”

PROJE AÇIKLAMASI

Tarihi ve kültürel geçmişiyle, kıyısındaki İstanbul Boğazı’yla ve büyüleyen sokaklarıyla Üsküdar, şimdi de dünya şairlerine ilham kaynağı oluyor. Dünyanın 15 farklı ülkesinden 33 şair bir dünya kenti olan İstanbul’un Üsküdar ilçesinde bir araya geliyor.

PROJE AÇIKLAMASI

5 kıtada 50 ülkede 52 program koordinasyon ofisi bulunan Türkiye’nin resmi kalkınma yardımı kuruluşu TİKA, 140 ülkeye yayılan faaliyetleri ve gerçekleştirdiği binlerce proje ile Türkiye’nin yüz akı oluyor.

PROJE AÇIKLAMASI

Öykünün başkenti Zeytinburnu oluyor Türkiye’nin ve dünyanın en önemli öykücüleri, 16-20 Şubat tarihleri arasında Zeytinburnu Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan Uluslararası Zeytinburnu Öykü Festivali’nde bir araya geliyor.

PROJE AÇIKLAMASI

Dünyaca ünlü şairler bu festivalde… Uluslararası Üsküdar Şiir Festivali Türkiye’de ilk kez Üsküdar Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek 8 günlük “Uluslararası Üsküdar Şiir Festivali” 4 Nisan 2015 Cumartesi günü başlıyor. Onursal Başkanlığını Hüsrev Hatemi’nin yaptığı festivalin basın toplantısı Kız Kulesi’nde gerçekleştirildi. 25 etkinliğin yapılacağı “İşte Bunlar Hep Şiir” temalı festival, 8 gün boyunca 19’u yabancı 35 şairi ağırlayacak.