Loading

REKLAM & TANITIM

LOKMA - ARALIK SAYISI / TV SPOT

Lokma; ince ince düşünülmüş ayrıntıları, defalarca denenmiş tarifleri, kılı kırk yararak çekilmiş fotoğrafları, sofra dekorasyon fikirleri, anlaşılır ölçüleri, kendine has tarzıyla yazılmış giriş yazılarıyla yeni ve eksiksiz bir yemek dergisi… Bu dergi Albayrak grubunun ve “Günlük mutfak maceraları” sloganıyla Türkiye’nin en fazla ziyaret edilen bloğu olan Portakal Ağacı’nın izini taşıyor. Hatice Özdemir Tülün ve ekibinin hazırladığı dergide tümü ev ortamında hazırlanmış, ülkemiz kültürüne uygun tarifler yer alıyor. Yalnızca bir tarafa ağırlık vermeyen Türkiye’nin tüm yörelerinden sebzeli, etli, tatlı, tuzlu her çeşit tarife yer verildiği derginin en önemli özelliği, sofranıza taşıyacağınız lezzetlerin mevsimine uygun doğal malzemelerle hazırlanması. Ayda bir kez çıkacak derginin seçkin okurları “Pazar Arabası” bölümüyle o ayın pazar alışverişinde tezgâhlarda karşılaşacağı renkler hakkında fikir sahibi olacak, “Ayın Meyvesi” bölümüyle “Tam Mevsiminde”ki meyvelerden “Sağlıklı Lezzetler”e ulaşacak. “Tek Çeşit” yemek hazırlayarak bir ziyafet sofrasının lezzetini yakalayacak, “Kiler”inde sağlık saklayacak, kimsenin bilmediği lezzetlerin tarifini soranlara “Biz Bulduk” diyebilecek… Portakal Ağacı’nın seçtiği özel sofra menüsü “Dosya” başlığı altında dizilirken, “Oltaya Takılanlar”da tadı damakta kalacak balık tarifleri hemen elinin altında, Lokma Dergisi’nde olacak. Tencerelerinden lezzetin buğusu yayılırken okudukları roman “Kitaptan Fırlamış Gibi” bölümünde birden canlanacak, okurken atıştırılan “Sağlıklı Tatlar” vazgeçilmezleri arasına girecek. Tüm bunların yanında Lokma çocukları da unutmuyor. “Beslenme Çantası”yla her ay bir eğlenceli tarif, okul yolundaki minikler için hazırlanıyor. Lokma Dergisi’nin Genel Yayın Yönetmeni Hatice Özdemir Tülün. Dergide Yasemin Darbaz Karaca Tasarım Direktörü, Tuba Öztürk Özdil Editör, Burçin Bilge Sarıkaya Yemek Editörü, Sezer Alçınkaya Fotoğraflama, Reyhan Cerit Bala ise Sanat Yönetmeni görevlerini üstleniyor.

DERİN TARİH - ARALIK SAYISI / TV SPOT

Derin Tarih’le tüm bildikleriniz tarih olacak! Derin Tarih’le tarih özgürlüğüne kavuşuyor ve kendi diliyle konuşmaya başlıyor… “Tüm bildikleriniz tarih olacak” sloganı ile 2012 Nisan’ında yayın hayatına başlayan, tarihî gerçekleri kapatıldıkları karanlık mahzenlerden belgelerin ışığında gün yüzüne çıkararak okurlarıyla buluşturan bir tarih dergisidir. Okurun güvenilir, sözüne itibar edilir uzmanların görüşlerini bulabileceği, magazine kaçmayan ama bilimsel soğukluğa da düşmeyen bir tarih dergisine duyduğu ihtiyaçtan hareketle Derin Tarih, hakikate sadık ve adaletli bir yayıncılık için yola çıktı. Mustafa Armağan’ın yayın yönetmenliğinde hazırlanan Derin Tarih, güçlü ve zengin bir yazar kadrosuna sahip. Semavi Eyice, Şükrü Hanioğlu, İsmail Kara, Abdülkadir Özcan, Mustafa Kaçar, Mahmud Erol Kılıç ve Norman Stone gibi her biri alanında uzman tarihçiler Derin Tarih sayfalarında okurla buluşuyorlar. Derin Tarih, her sayısında tarihin saklı koylarına, gizli dehlizlerine dümen kırmaya devam edecek.

NİHAYET - ARALIK SAYISI / TV SPOT

NİHAYET, Gündelik hayatın hikayesini yazan bir dergi. Yaşadığımız hayatın kaydını tutmakta zorlanıyoruz. Çünkü nasıl yaşadığımızın farkına varmadan yaşıyoruz. Yaşadıklarımızdan, tanıklıklarımızdan çok şikayet ediyor, hep sızlanıyoruz. Değişik mecralardan her gün onlarca hayat hikayesine maruz kalırken bir yerlerde birilerinin asli olanı yaşamaya devam ettiğini hayal ediyoruz. Bazen hayal bile edemeden bütün güzel iyi şeylerin geçmişte olduğunu varsayarak “Nerede o eski günler!” diyoruz. Tarihe acılarından arındırılmış bir geçmişin bağrına varır gibi varmak istiyoruz. Oysa yaşadığımız günler yarınlar için tarih aynı zamanda. Bu günü idrak etmek, yarın üzerine basılacak yol izi oluşturmak üzere NİHAYET dedik, çıktık yola. Nihayet, NİHAYET dergide gündelik hayatı konuşacağız. Nihayet herkesin birkaç dakikalığına ünlü olduğu bir zamanda, gözümüzün önünde duran, ama ekrana bakmaktan yorgun düşmüş gözlerimizin fark edemez olduğu güzel hayatları göreceğiz. NİHAYET’in mutfağında Fatma Barbarosoğlu ve Nazife Şişman var. Onların hayat tecrübesi, genç bir ekibin enerjisi ile buluşuyor. NİHAYET, 2000’li yılların Türkiye’sinin kaydını tutmak üzere yola çıkıyor.

DERİN EKONOMİ - ARALIK SAYISI / TV SPOT

Dergicilik kimine göre sonu gelmiş bir macera. Ancak bizim için değil. Albayrak Medya grubunun dergi ailesine kattığı 4’üncü dergi olan Derin Ekonomi günlük hayatta hızlıca tüketilen haberlerin, olayların arka planına, özüne erişim imkânı sağlamayı hedefliyor. Habercilikte her biri ayrı bir “hikâye” saydığımız şeylerin “arkasındaki hikâyesinin” peşine düşüyor… Piyasada birbirinden başarılı çok sayıda aylık ve haftalık ekonomi dergileri varken medyada durduğumuz tarafın derli toplu bir ekonomi yayınının olmaması bizi bu mecrada var olmaya teşvik etti. Türkiye’nin yeni yüzüne, girişimlerine, bulunduğu coğrafya ve dünya ile bağlarına ışık tutacak bir yayın olmayı aklımıza koyduk ve yola çıktık… Farkımız şu: Biz yerelden çıkıp küresel bakan, arka plan okuması yapan ve ekonomide İslami kodlara da yer açan bir dergiyiz… Küçük girişimcilik hikâyelerinden Yemen’deki olaylara, tarım sektöründen yeni sondaj tekniklerine varana kadar ekonomiye ve hayata dair her şeyde varız. Birbirinden değerli yerli ve yabancı yazarlarımızın yorum yazılarıyla Türkiye’de ve dünyada olanlara dair detaylı bir fotoğraf çekip yurt dışında yatırım yapan işadamlarımız için ekonomik, siyasi ve jeopolitik riskleri de ortaya koyuyoruz. Derin Ekonomi bundan sonra ekonomiye ve hayata dair konulara Asya’dan Amerika’ya, Kuzey Avrupa’dan Afrika ve Latin Amerika’ya uzanan geniş bir perspektif kattığı dosyaları ve haberleri ile sizlerle…

CİNS - ARALIK SAYISI / TV SPOT

CİNS - ARALIK SAYISI / TV SPOT

Aylık Kültür Dergisi CİNS, şiirden öyküye, sinemadan müziğe, siyasetten futbola kadar hayatın her başlığını, tribe girmeden ve komplekse düşmeden hayat kadar, hayattaki kadar ele alıyor. CİNS, herkesin rahatını bozacak içeriğiyle her ayın 1’inde, tüm bayilerde!

CİNS - ARALIK SAYISI

CİNS - ARALIK SAYISI

Aylık Kültür Dergisi Cins, Aralık sayısında “Gök girsin, kızıl çıksın” kapağıyla okuyucusunun karşısında. Cins Dergi bu ay soluk soluğa koşan atlara selam yolluyor. Cins, Aralık sayısında “Aylık cenk hazırlığı” olarak raflarda yerini alıyor. Köroğlu’ndan aldığı ateşle yola çıkan Cins bu ay da kültürel iktidara meydan okumaya devam ediyor. Sevdiğine sahip çıkanların dergisi olduğunu kanıtlarcasına muhteşem bir sayıyla okuyucusunun karşısına çıkıyor. ARALIK AYINDA YAZAR BEREKETİ Bu ay İsmail Kılıçarslan, Hakan Arslanbenzer, Eren Safi, Bahadır Yenişehirlioğlu, İdil Önemli, Abdullah Kibritçi, Güven Adıgüzel, Neşe Kutlutaş, Güray Süngü, Mustafa Çiftci, Samet DOğan, Yusuf Genç, Furkan Çalışkan, Tesbihli Abi, Ercan Yıldırım, Muhammed Berdibek ve daha birçok isim yazılarıyla cinslik çıkarmaya devam ediyor. GÖK GİRSİN, KIZIL ÇIKSIN! Cins adım adım geliyor. Aylık “İşaret fişeği”, “halk hareketi” veya “karışık mesele” olarak çıkan Cins bu ay “Cenk Hazırlığı” yapıyor. Altın Kelebek ödüllerinde yaşananlardan, Mecidi’nin yeni filmine kadar gündeme halkın gözünden bakmaya devam ediyor. Bedri Gencer söyleşiyle zengin bir içerikler gelen Cins, Oğuz Çetin ile “Futbol hayat sanatıdır” diyor MUHAMMED: ALLAH’IN ELÇİSİ FİLMİNİN YÖNETMENİ MECİD MECİDİ CİNS’TE Cins, Evrensel bir film yapacağım diyerek yola çıkan Mecid Mecidi ile Hz. Muhammed filmini konuşuyor bu ay. Mustafa Akkad’ın “Çağrı” filmini beğenmeyen ve bu eseri başarısız bulan Mecidi tüm ayrıntılarıyla Aralık sayısında. MEHMHET BOZDAĞ İLE BİR HALK DEĞERİ: DİRİLİŞ ERTUĞRUL Diriliş Ertuğrul dizisinin yapımcı ve senaristi Mehmet Bozdağ söyleşisi Cins’in göz bebeği. Cins Dergi, Mehmet Bozdağ’a Altın Kelebek ödül töreninde yaşananların aslında neyin yansıması olduğunu soruyor. Gelecek bölümlerde karşılaşacağımız sürprizler ve dahası Cins Dergi’de. BANA NE AMERİKA’DAN! Necmettin Erbakan’ın sloganlaşan sözü “ Bana ne Amerikadan!” sonunda poster olarak tüm duvarlarda yerini alacak. Ayrıca Cem Karaca posteri bu ay Cins’in hediye posterinin arka yüzü sürprizi.

LOKMA - KASIM SAYISI / TV SPOT

Lokma; ince ince düşünülmüş ayrıntıları, defalarca denenmiş tarifleri, kılı kırk yararak çekilmiş fotoğrafları, sofra dekorasyon fikirleri, anlaşılır ölçüleri, kendine has tarzıyla yazılmış giriş yazılarıyla yeni ve eksiksiz bir yemek dergisi… Bu dergi Albayrak grubunun ve “Günlük mutfak maceraları” sloganıyla Türkiye’nin en fazla ziyaret edilen bloğu olan Portakal Ağacı’nın izini taşıyor. Hatice Özdemir Tülün ve ekibinin hazırladığı dergide tümü ev ortamında hazırlanmış, ülkemiz kültürüne uygun tarifler yer alıyor. Yalnızca bir tarafa ağırlık vermeyen Türkiye’nin tüm yörelerinden sebzeli, etli, tatlı, tuzlu her çeşit tarife yer verildiği derginin en önemli özelliği, sofranıza taşıyacağınız lezzetlerin mevsimine uygun doğal malzemelerle hazırlanması. Ayda bir kez çıkacak derginin seçkin okurları “Pazar Arabası” bölümüyle o ayın pazar alışverişinde tezgâhlarda karşılaşacağı renkler hakkında fikir sahibi olacak, “Ayın Meyvesi” bölümüyle “Tam Mevsiminde”ki meyvelerden “Sağlıklı Lezzetler”e ulaşacak. “Tek Çeşit” yemek hazırlayarak bir ziyafet sofrasının lezzetini yakalayacak, “Kiler”inde sağlık saklayacak, kimsenin bilmediği lezzetlerin tarifini soranlara “Biz Bulduk” diyebilecek… Portakal Ağacı’nın seçtiği özel sofra menüsü “Dosya” başlığı altında dizilirken, “Oltaya Takılanlar”da tadı damakta kalacak balık tarifleri hemen elinin altında, Lokma Dergisi’nde olacak. Tencerelerinden lezzetin buğusu yayılırken okudukları roman “Kitaptan Fırlamış Gibi” bölümünde birden canlanacak, okurken atıştırılan “Sağlıklı Tatlar” vazgeçilmezleri arasına girecek. Tüm bunların yanında Lokma çocukları da unutmuyor. “Beslenme Çantası”yla her ay bir eğlenceli tarif, okul yolundaki minikler için hazırlanıyor. Lokma Dergisi’nin Genel Yayın Yönetmeni Hatice Özdemir Tülün. Dergide Yasemin Darbaz Karaca Tasarım Direktörü, Tuba Öztürk Özdil Editör, Burçin Bilge Sarıkaya Yemek Editörü, Sezer Alçınkaya Fotoğraflama, Reyhan Cerit Bala ise Sanat Yönetmeni görevlerini üstleniyor.

DERİN TARİH - KASIM SAYISI / TV SPOT

Derin Tarih’le tüm bildikleriniz tarih olacak! Derin Tarih’le tarih özgürlüğüne kavuşuyor ve kendi diliyle konuşmaya başlıyor… “Tüm bildikleriniz tarih olacak” sloganı ile 2012 Nisan’ında yayın hayatına başlayan, tarihî gerçekleri kapatıldıkları karanlık mahzenlerden belgelerin ışığında gün yüzüne çıkararak okurlarıyla buluşturan bir tarih dergisidir. Okurun güvenilir, sözüne itibar edilir uzmanların görüşlerini bulabileceği, magazine kaçmayan ama bilimsel soğukluğa da düşmeyen bir tarih dergisine duyduğu ihtiyaçtan hareketle Derin Tarih, hakikate sadık ve adaletli bir yayıncılık için yola çıktı. Mustafa Armağan’ın yayın yönetmenliğinde hazırlanan Derin Tarih, güçlü ve zengin bir yazar kadrosuna sahip. Semavi Eyice, Şükrü Hanioğlu, İsmail Kara, Abdülkadir Özcan, Mustafa Kaçar, Mahmud Erol Kılıç ve Norman Stone gibi her biri alanında uzman tarihçiler Derin Tarih sayfalarında okurla buluşuyorlar. Derin Tarih, her sayısında tarihin saklı koylarına, gizli dehlizlerine dümen kırmaya devam edecek.

NİHAYET - KASIM SAYISI / TV SPOT

NİHAYET, Gündelik hayatın hikayesini yazan bir dergi. Yaşadığımız hayatın kaydını tutmakta zorlanıyoruz. Çünkü nasıl yaşadığımızın farkına varmadan yaşıyoruz. Yaşadıklarımızdan, tanıklıklarımızdan çok şikayet ediyor, hep sızlanıyoruz. Değişik mecralardan her gün onlarca hayat hikayesine maruz kalırken bir yerlerde birilerinin asli olanı yaşamaya devam ettiğini hayal ediyoruz. Bazen hayal bile edemeden bütün güzel iyi şeylerin geçmişte olduğunu varsayarak “Nerede o eski günler!” diyoruz. Tarihe acılarından arındırılmış bir geçmişin bağrına varır gibi varmak istiyoruz. Oysa yaşadığımız günler yarınlar için tarih aynı zamanda. Bu günü idrak etmek, yarın üzerine basılacak yol izi oluşturmak üzere NİHAYET dedik, çıktık yola. Nihayet, NİHAYET dergide gündelik hayatı konuşacağız. Nihayet herkesin birkaç dakikalığına ünlü olduğu bir zamanda, gözümüzün önünde duran, ama ekrana bakmaktan yorgun düşmüş gözlerimizin fark edemez olduğu güzel hayatları göreceğiz. NİHAYET’in mutfağında Fatma Barbarosoğlu ve Nazife Şişman var. Onların hayat tecrübesi, genç bir ekibin enerjisi ile buluşuyor. NİHAYET, 2000’li yılların Türkiye’sinin kaydını tutmak üzere yola çıkıyor.

DERİN EKONOMİ - KASIM SAYISI / TV SPOT

Dergicilik kimine göre sonu gelmiş bir macera. Ancak bizim için değil. Albayrak Medya grubunun dergi ailesine kattığı 4’üncü dergi olan Derin Ekonomi günlük hayatta hızlıca tüketilen haberlerin, olayların arka planına, özüne erişim imkânı sağlamayı hedefliyor. Habercilikte her biri ayrı bir “hikâye” saydığımız şeylerin “arkasındaki hikâyesinin” peşine düşüyor… Piyasada birbirinden başarılı çok sayıda aylık ve haftalık ekonomi dergileri varken medyada durduğumuz tarafın derli toplu bir ekonomi yayınının olmaması bizi bu mecrada var olmaya teşvik etti. Türkiye’nin yeni yüzüne, girişimlerine, bulunduğu coğrafya ve dünya ile bağlarına ışık tutacak bir yayın olmayı aklımıza koyduk ve yola çıktık… Farkımız şu: Biz yerelden çıkıp küresel bakan, arka plan okuması yapan ve ekonomide İslami kodlara da yer açan bir dergiyiz… Küçük girişimcilik hikâyelerinden Yemen’deki olaylara, tarım sektöründen yeni sondaj tekniklerine varana kadar ekonomiye ve hayata dair her şeyde varız. Birbirinden değerli yerli ve yabancı yazarlarımızın yorum yazılarıyla Türkiye’de ve dünyada olanlara dair detaylı bir fotoğraf çekip yurt dışında yatırım yapan işadamlarımız için ekonomik, siyasi ve jeopolitik riskleri de ortaya koyuyoruz. Derin Ekonomi bundan sonra ekonomiye ve hayata dair konulara Asya’dan Amerika’ya, Kuzey Avrupa’dan Afrika ve Latin Amerika’ya uzanan geniş bir perspektif kattığı dosyaları ve haberleri ile sizlerle…

CİNS - KASIM SAYISI / TV SPOT

Aylık Kültür Dergisi CİNS, şiirden öyküye, sinemadan müziğe, siyasetten futbola kadar hayatın her başlığını, tribe girmeden ve komplekse düşmeden hayat kadar, hayattaki kadar ele alıyor. CİNS, herkesin rahatını bozacak içeriğiyle her ayın 1’inde, tüm bayilerde!

CİNS - KASIM SAYISI

CİNS - KASIM SAYISI

Aylık Kültür Dergisi Cins, Kasım sayısında “Düştümse sana bakarken düştüm” kapağıyla okuyucusunun karşısında. Cins “Bizler baktığı yerler bahar olsun diye düşenleriz. Düştüysek eğer kalkmasını da biliriz” diyor. Kasım sayısında “Aylık karışık mesele” olarak raflarda yerini alan Cins, “Düştümse sana bakarken düştüm” diyor. ‘Senin bana dönmeni nasıl beklediysem o gece memleketi de öylece bekledim’ cümlesiyle başlıyor Cins; düştüğü yerden, aldığı yaradan korkmadan canı gibi cananı seven bir halkın aşkıyla devam ediyor. CİNS YAZARLAR… CİNS YAZILAR… Bu ay İsmail Kılıçarslan, Bahadır Yenişehirlioğlu, Güray Süngü, Mustafa Çiftci, Elif Eda, Yusuf Genç, Furkan Çalışkan, Tesbihli Abi, Ercan Yıldırım ve Muhammed Berdibek yazılarıyla cinslik çıkarmaya devam ediyor. Kasım sayısında Cins’te Tosun Bayrak ve Sedat Anar söyleşileri yer alıyor. TOSUN BAYRAK VE SEDAT ANAR SÖYLEŞİLERİYLE CİNS’TE Amerika’da ‘Lanetli Türk’ diye anılan Cerrahi Şeyhi Tosun bayrak açtığı ‘Faso Fiso’ sanat sergisiyle Cins Dergide. Ayrıca Türkiye’deki ilk solo santur albümünü çıkaran Sedat Anar söyleşisiyle kasım ayında bizlerle. EKİM SAYISININ CİNS KAFA’SI: JOHN FANTE “Kıza âşıktım ve kız beni sevmiyordu. Hikâyem bu kadar!” diyerek tehlikeli bir yazarlığı başlayan John Fante bu ay Cins Dergi’nin arka kapağı. Hastalıklarla boğuşurken yazmaya devam eden adam, Bandini’nin başkahramanı John Fante. FİLİSTİN ÖZGÜRLÜK GÜNÜ POSTERİ Cins Dergi bu ay okurlarına eşine az rastlanır iki poster armağan ediyor. Filistin Özgürlük Günü’nün sene-i devriyesinde İntifada posteri ve Ezra Pound posterini okurlarına hediye ediyor.

LOKMA - EKİM SAYISI / TV SPOT

Lokma; ince ince düşünülmüş ayrıntıları, defalarca denenmiş tarifleri, kılı kırk yararak çekilmiş fotoğrafları, sofra dekorasyon fikirleri, anlaşılır ölçüleri, kendine has tarzıyla yazılmış giriş yazılarıyla yeni ve eksiksiz bir yemek dergisi… Bu dergi Albayrak grubunun ve “Günlük mutfak maceraları” sloganıyla Türkiye’nin en fazla ziyaret edilen bloğu olan Portakal Ağacı’nın izini taşıyor. Hatice Özdemir Tülün ve ekibinin hazırladığı dergide tümü ev ortamında hazırlanmış, ülkemiz kültürüne uygun tarifler yer alıyor. Yalnızca bir tarafa ağırlık vermeyen Türkiye’nin tüm yörelerinden sebzeli, etli, tatlı, tuzlu her çeşit tarife yer verildiği derginin en önemli özelliği, sofranıza taşıyacağınız lezzetlerin mevsimine uygun doğal malzemelerle hazırlanması. Ayda bir kez çıkacak derginin seçkin okurları “Pazar Arabası” bölümüyle o ayın pazar alışverişinde tezgâhlarda karşılaşacağı renkler hakkında fikir sahibi olacak, “Ayın Meyvesi” bölümüyle “Tam Mevsiminde”ki meyvelerden “Sağlıklı Lezzetler”e ulaşacak. “Tek Çeşit” yemek hazırlayarak bir ziyafet sofrasının lezzetini yakalayacak, “Kiler”inde sağlık saklayacak, kimsenin bilmediği lezzetlerin tarifini soranlara “Biz Bulduk” diyebilecek… Portakal Ağacı’nın seçtiği özel sofra menüsü “Dosya” başlığı altında dizilirken, “Oltaya Takılanlar”da tadı damakta kalacak balık tarifleri hemen elinin altında, Lokma Dergisi’nde olacak. Tencerelerinden lezzetin buğusu yayılırken okudukları roman “Kitaptan Fırlamış Gibi” bölümünde birden canlanacak, okurken atıştırılan “Sağlıklı Tatlar” vazgeçilmezleri arasına girecek. Tüm bunların yanında Lokma çocukları da unutmuyor. “Beslenme Çantası”yla her ay bir eğlenceli tarif, okul yolundaki minikler için hazırlanıyor. Lokma Dergisi’nin Genel Yayın Yönetmeni Hatice Özdemir Tülün. Dergide Yasemin Darbaz Karaca Tasarım Direktörü, Tuba Öztürk Özdil Editör, Burçin Bilge Sarıkaya Yemek Editörü, Sezer Alçınkaya Fotoğraflama, Reyhan Cerit Bala ise Sanat Yönetmeni görevlerini üstleniyor.

DERİN TARİH - EKİM SAYISI / TV SPOT

Derin Tarih’le tüm bildikleriniz tarih olacak! Derin Tarih’le tarih özgürlüğüne kavuşuyor ve kendi diliyle konuşmaya başlıyor… “Tüm bildikleriniz tarih olacak” sloganı ile 2012 Nisan’ında yayın hayatına başlayan, tarihî gerçekleri kapatıldıkları karanlık mahzenlerden belgelerin ışığında gün yüzüne çıkararak okurlarıyla buluşturan bir tarih dergisidir. Okurun güvenilir, sözüne itibar edilir uzmanların görüşlerini bulabileceği, magazine kaçmayan ama bilimsel soğukluğa da düşmeyen bir tarih dergisine duyduğu ihtiyaçtan hareketle Derin Tarih, hakikate sadık ve adaletli bir yayıncılık için yola çıktı. Mustafa Armağan’ın yayın yönetmenliğinde hazırlanan Derin Tarih, güçlü ve zengin bir yazar kadrosuna sahip. Semavi Eyice, Şükrü Hanioğlu, İsmail Kara, Abdülkadir Özcan, Mustafa Kaçar, Mahmud Erol Kılıç ve Norman Stone gibi her biri alanında uzman tarihçiler Derin Tarih sayfalarında okurla buluşuyorlar. Derin Tarih, her sayısında tarihin saklı koylarına, gizli dehlizlerine dümen kırmaya devam edecek.

NİHAYET - EKİM SAYISI / TV SPOT

NİHAYET, Gündelik hayatın hikayesini yazan bir dergi. Yaşadığımız hayatın kaydını tutmakta zorlanıyoruz. Çünkü nasıl yaşadığımızın farkına varmadan yaşıyoruz. Yaşadıklarımızdan, tanıklıklarımızdan çok şikayet ediyor, hep sızlanıyoruz. Değişik mecralardan her gün onlarca hayat hikayesine maruz kalırken bir yerlerde birilerinin asli olanı yaşamaya devam ettiğini hayal ediyoruz. Bazen hayal bile edemeden bütün güzel iyi şeylerin geçmişte olduğunu varsayarak “Nerede o eski günler!” diyoruz. Tarihe acılarından arındırılmış bir geçmişin bağrına varır gibi varmak istiyoruz. Oysa yaşadığımız günler yarınlar için tarih aynı zamanda. Bu günü idrak etmek, yarın üzerine basılacak yol izi oluşturmak üzere NİHAYET dedik, çıktık yola. Nihayet, NİHAYET dergide gündelik hayatı konuşacağız. Nihayet herkesin birkaç dakikalığına ünlü olduğu bir zamanda, gözümüzün önünde duran, ama ekrana bakmaktan yorgun düşmüş gözlerimizin fark edemez olduğu güzel hayatları göreceğiz. NİHAYET’in mutfağında Fatma Barbarosoğlu ve Nazife Şişman var. Onların hayat tecrübesi, genç bir ekibin enerjisi ile buluşuyor. NİHAYET, 2000’li yılların Türkiye’sinin kaydını tutmak üzere yola çıkıyor.

DERİN EKONOMİ - EKİM SAYISI / TV SPOT

Dergicilik kimine göre sonu gelmiş bir macera. Ancak bizim için değil. Albayrak Medya grubunun dergi ailesine kattığı 4’üncü dergi olan Derin Ekonomi günlük hayatta hızlıca tüketilen haberlerin, olayların arka planına, özüne erişim imkânı sağlamayı hedefliyor. Habercilikte her biri ayrı bir “hikâye” saydığımız şeylerin “arkasındaki hikâyesinin” peşine düşüyor… Piyasada birbirinden başarılı çok sayıda aylık ve haftalık ekonomi dergileri varken medyada durduğumuz tarafın derli toplu bir ekonomi yayınının olmaması bizi bu mecrada var olmaya teşvik etti. Türkiye’nin yeni yüzüne, girişimlerine, bulunduğu coğrafya ve dünya ile bağlarına ışık tutacak bir yayın olmayı aklımıza koyduk ve yola çıktık… Farkımız şu: Biz yerelden çıkıp küresel bakan, arka plan okuması yapan ve ekonomide İslami kodlara da yer açan bir dergiyiz… Küçük girişimcilik hikâyelerinden Yemen’deki olaylara, tarım sektöründen yeni sondaj tekniklerine varana kadar ekonomiye ve hayata dair her şeyde varız. Birbirinden değerli yerli ve yabancı yazarlarımızın yorum yazılarıyla Türkiye’de ve dünyada olanlara dair detaylı bir fotoğraf çekip yurt dışında yatırım yapan işadamlarımız için ekonomik, siyasi ve jeopolitik riskleri de ortaya koyuyoruz. Derin Ekonomi bundan sonra ekonomiye ve hayata dair konulara Asya’dan Amerika’ya, Kuzey Avrupa’dan Afrika ve Latin Amerika’ya uzanan geniş bir perspektif kattığı dosyaları ve haberleri ile sizlerle…

CİNS - EKİM SAYISI / TV SPOT

Aylık Kültür Dergisi CİNS, şiirden öyküye, sinemadan müziğe, siyasetten futbola kadar hayatın her başlığını, tribe girmeden ve komplekse düşmeden hayat kadar, hayattaki kadar ele alıyor. CİNS, herkesin rahatını bozacak içeriğiyle her ayın 1’inde, tüm bayilerde!

CİNS - EKİM SAYISI

CİNS - EKİM SAYISI

HALK ALLAH’IN AYETİDİR Ben halk dediysem sen çoşkun bir ırmak anla Aylık Kültür Dergisi Cins, Ekim sayısında “Halk Allah’ın ayetidir” dosya başlığıyla okuyucusunun karşısında. Uzun bir seneyi arkasında bırakan Cins Dergi 13. sayısında halkı konuşuyor. Ekim sayısında “Aylık halk hareketi” olarak raflarda yerini alan Cins, “Ben halk dediysem sen çoşkun bir ırmak anla” diyor. “Eğitimsiz halka inmek” söylemini maharet sayanları, hâlihazırda eğitimli ve bilen, gerçek halkın seviyesine çıkmaya davet ediyor. Yunus Emre’nin aşkına ortak oluyor. “muştulayın âşıklara, bu aşk ulu devlet olur” CİNS YAZARLAR… CİNS YAZILAR… Bu ay Güven Adıgüzel, İsmail Kılıçarslan, Güray Süngü, Hakan Arslanbenzer, Melih Tuğtağ, Mehmet Mülteci, Mustafa Çiftci, Aykut Ertuğrul, Eren Safi, Bülent Akyürek, Asım Gültekin, Abdulhamit Güler ve Tuba Kaplan yazılarıyla cinslik çıkarmaya devam ediyor. Murat Erol “Halk ideoloji içermez o Sünnetullah’ın sonucudur” başlıklı söyleşisiyle Cins Ekim sayısında. ORTA SAYFANIN SAHİBİ: İMAM HARUN Cins Dergi’nin bu ay orta sayfasında Abdullah Harun var. Halkın kendisini “Hey İmam! Selam adamım!” diye çağırdığı İmam Harun, Batı’dan gelen Irçılık ve kolonileştirme rüzgarlarına karşı ayakta dimdik durdu. Afrika’nın en afrikası, en çok sömürülen ülkesi Güney Afrika Cumhuriyeti’nin imamı oldu. Müslüman nasıl olur herkese gösterdi. EKİM SAYISININ CİNS KAFA’SI: İLHAMİ ÇİÇEK Arif Ay’ın tabiriyle “atını uçurumlara süren çocuk” yani genç yaşta toprağa verilen bir “şiir sandığı”, İlahmi Çiçek. Cins Ekim ayında arka kapağı en güzele ayırıyor. Yaşamı boyunca şiirle ayakta duran ve yine ölümü şiirden olan İlhami Çiçek bu ayın CİNS KAFA’sı. İKİ POSTER BİR YARA Cins Dergi bu ay okurlarına eşine az rastlanır iki poster aramağan ediyor. Ekim halk sayısını ithaf ettiği Aliya İzzetbegoviç ve şiiri “Başını hep dik tut” ile birlikte, sakalını kuşların çaldığı Cahit Zarifoğlu posterleri Cins Dergi’nin tüm okurlarına Ekim hediyesi.

LOKMA - EYLÜL SAYISI / TV SPOT

Lokma; ince ince düşünülmüş ayrıntıları, defalarca denenmiş tarifleri, kılı kırk yararak çekilmiş fotoğrafları, sofra dekorasyon fikirleri, anlaşılır ölçüleri, kendine has tarzıyla yazılmış giriş yazılarıyla yeni ve eksiksiz bir yemek dergisi… Bu dergi Albayrak grubunun ve “Günlük mutfak maceraları” sloganıyla Türkiye’nin en fazla ziyaret edilen bloğu olan Portakal Ağacı’nın izini taşıyor. Hatice Özdemir Tülün ve ekibinin hazırladığı dergide tümü ev ortamında hazırlanmış, ülkemiz kültürüne uygun tarifler yer alıyor. Yalnızca bir tarafa ağırlık vermeyen Türkiye’nin tüm yörelerinden sebzeli, etli, tatlı, tuzlu her çeşit tarife yer verildiği derginin en önemli özelliği, sofranıza taşıyacağınız lezzetlerin mevsimine uygun doğal malzemelerle hazırlanması. Ayda bir kez çıkacak derginin seçkin okurları “Pazar Arabası” bölümüyle o ayın pazar alışverişinde tezgâhlarda karşılaşacağı renkler hakkında fikir sahibi olacak, “Ayın Meyvesi” bölümüyle “Tam Mevsiminde”ki meyvelerden “Sağlıklı Lezzetler”e ulaşacak. “Tek Çeşit” yemek hazırlayarak bir ziyafet sofrasının lezzetini yakalayacak, “Kiler”inde sağlık saklayacak, kimsenin bilmediği lezzetlerin tarifini soranlara “Biz Bulduk” diyebilecek… Portakal Ağacı’nın seçtiği özel sofra menüsü “Dosya” başlığı altında dizilirken, “Oltaya Takılanlar”da tadı damakta kalacak balık tarifleri hemen elinin altında, Lokma Dergisi’nde olacak. Tencerelerinden lezzetin buğusu yayılırken okudukları roman “Kitaptan Fırlamış Gibi” bölümünde birden canlanacak, okurken atıştırılan “Sağlıklı Tatlar” vazgeçilmezleri arasına girecek. Tüm bunların yanında Lokma çocukları da unutmuyor. “Beslenme Çantası”yla her ay bir eğlenceli tarif, okul yolundaki minikler için hazırlanıyor. Lokma Dergisi’nin Genel Yayın Yönetmeni Hatice Özdemir Tülün. Dergide Yasemin Darbaz Karaca Tasarım Direktörü, Tuba Öztürk Özdil Editör, Burçin Bilge Sarıkaya Yemek Editörü, Sezer Alçınkaya Fotoğraflama, Reyhan Cerit Bala ise Sanat Yönetmeni görevlerini üstleniyor.

DERİN TARİH - EYLÜL SAYISI / TV SPOT

Derin Tarih’le tüm bildikleriniz tarih olacak! Derin Tarih’le tarih özgürlüğüne kavuşuyor ve kendi diliyle konuşmaya başlıyor… “Tüm bildikleriniz tarih olacak” sloganı ile 2012 Nisan’ında yayın hayatına başlayan, tarihî gerçekleri kapatıldıkları karanlık mahzenlerden belgelerin ışığında gün yüzüne çıkararak okurlarıyla buluşturan bir tarih dergisidir. Okurun güvenilir, sözüne itibar edilir uzmanların görüşlerini bulabileceği, magazine kaçmayan ama bilimsel soğukluğa da düşmeyen bir tarih dergisine duyduğu ihtiyaçtan hareketle Derin Tarih, hakikate sadık ve adaletli bir yayıncılık için yola çıktı. Mustafa Armağan’ın yayın yönetmenliğinde hazırlanan Derin Tarih, güçlü ve zengin bir yazar kadrosuna sahip. Semavi Eyice, Şükrü Hanioğlu, İsmail Kara, Abdülkadir Özcan, Mustafa Kaçar, Mahmud Erol Kılıç ve Norman Stone gibi her biri alanında uzman tarihçiler Derin Tarih sayfalarında okurla buluşuyorlar. Derin Tarih, her sayısında tarihin saklı koylarına, gizli dehlizlerine dümen kırmaya devam edecek.

NİHAYET - EYLÜL SAYISI / TV SPOT

NİHAYET, Gündelik hayatın hikayesini yazan bir dergi. Yaşadığımız hayatın kaydını tutmakta zorlanıyoruz. Çünkü nasıl yaşadığımızın farkına varmadan yaşıyoruz. Yaşadıklarımızdan, tanıklıklarımızdan çok şikayet ediyor, hep sızlanıyoruz. Değişik mecralardan her gün onlarca hayat hikayesine maruz kalırken bir yerlerde birilerinin asli olanı yaşamaya devam ettiğini hayal ediyoruz. Bazen hayal bile edemeden bütün güzel iyi şeylerin geçmişte olduğunu varsayarak “Nerede o eski günler!” diyoruz. Tarihe acılarından arındırılmış bir geçmişin bağrına varır gibi varmak istiyoruz. Oysa yaşadığımız günler yarınlar için tarih aynı zamanda. Bu günü idrak etmek, yarın üzerine basılacak yol izi oluşturmak üzere NİHAYET dedik, çıktık yola. Nihayet, NİHAYET dergide gündelik hayatı konuşacağız. Nihayet herkesin birkaç dakikalığına ünlü olduğu bir zamanda, gözümüzün önünde duran, ama ekrana bakmaktan yorgun düşmüş gözlerimizin fark edemez olduğu güzel hayatları göreceğiz. NİHAYET’in mutfağında Fatma Barbarosoğlu ve Nazife Şişman var. Onların hayat tecrübesi, genç bir ekibin enerjisi ile buluşuyor. NİHAYET, 2000’li yılların Türkiye’sinin kaydını tutmak üzere yola çıkıyor.

DERİN EKONOMİ - EYLÜL SAYISI / TV SPOT

Dergicilik kimine göre sonu gelmiş bir macera. Ancak bizim için değil. Albayrak Medya grubunun dergi ailesine kattığı 4’üncü dergi olan Derin Ekonomi günlük hayatta hızlıca tüketilen haberlerin, olayların arka planına, özüne erişim imkânı sağlamayı hedefliyor. Habercilikte her biri ayrı bir “hikâye” saydığımız şeylerin “arkasındaki hikâyesinin” peşine düşüyor… Piyasada birbirinden başarılı çok sayıda aylık ve haftalık ekonomi dergileri varken medyada durduğumuz tarafın derli toplu bir ekonomi yayınının olmaması bizi bu mecrada var olmaya teşvik etti. Türkiye’nin yeni yüzüne, girişimlerine, bulunduğu coğrafya ve dünya ile bağlarına ışık tutacak bir yayın olmayı aklımıza koyduk ve yola çıktık… Farkımız şu: Biz yerelden çıkıp küresel bakan, arka plan okuması yapan ve ekonomide İslami kodlara da yer açan bir dergiyiz… Küçük girişimcilik hikâyelerinden Yemen’deki olaylara, tarım sektöründen yeni sondaj tekniklerine varana kadar ekonomiye ve hayata dair her şeyde varız. Birbirinden değerli yerli ve yabancı yazarlarımızın yorum yazılarıyla Türkiye’de ve dünyada olanlara dair detaylı bir fotoğraf çekip yurt dışında yatırım yapan işadamlarımız için ekonomik, siyasi ve jeopolitik riskleri de ortaya koyuyoruz. Derin Ekonomi bundan sonra ekonomiye ve hayata dair konulara Asya’dan Amerika’ya, Kuzey Avrupa’dan Afrika ve Latin Amerika’ya uzanan geniş bir perspektif kattığı dosyaları ve haberleri ile sizlerle…

CİNS - EYLÜL SAYISI / TV SPOT

Aylık Kültür Dergisi CİNS, şiirden öyküye, sinemadan müziğe, siyasetten futbola kadar hayatın her başlığını, tribe girmeden ve komplekse düşmeden hayat kadar, hayattaki kadar ele alıyor. CİNS, herkesin rahatını bozacak içeriğiyle her ayın 1’inde, tüm bayilerde!

CİNS - EYLÜL SAYISI

CİNS - EYLÜL SAYISI

AMERİKA KAFADA BİTER! Sana en yakın Amerika neresi? Cins Dergisi’nin 15 Temmuz Darbe Girişimi’ni unutturmaya niyeti yok. “Amerika kafada biter!” dosya başlığıyla kökten temizliğin yolunu arayan Cins, 12. sayısında Mehmet Akif’in “Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var” mısraını baş üstüne alıp yoluna devam ediyor. Bu ay “Aylık Hücum Marşı” sloganı atarak okurlarıyla buluşan Cins Dergi, 15 Temmuz’da yaşananların dünyadaki karşılığına; Tanzanya, Saraybosna ve Prizen’den bakıyor. Terör örgütlerinin alayına çelme takarak, Amerikan paletine taş sıkıştıran Cins, bu ay “Amerika kafada biter!” diyor. İBRAHİM KARAGÜL, 15 TEMMUZ’U VE ARKASINDAKİ ULUSLARARASI GÜÇLERİ ANLATIYOR Cins Dergi, bu ayki söyleşisini, Yeni Şafak Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül ile 15 Temmuz üzerine yapıyor. İbrahim Karagül, küresel odakların Türkiye’nin iç siyasetine yönelik yapmaya kalkıştığı darbeyi, Ortadoğu’da her geçen gün söz sahipliğini arttıran Türkiye’yi ve tüm bunların arkasındaki büyük hesaplaşmayı aktarıyor. RONİ MARGULİES, EROL GÖKA, MERVE ŞEBNEM ORUÇ Kafalardaki Amerikan rüyasına kibrit suyu döken Furkan Çalışkan ile birlikte Ercan Yıldırım, Güven Adıgüzel, İbrahim Karagül, Yusuf Genç, Erol Göka, Merve Şebnem Oruç, Roni Margulies, Sevda Dursun, Eren Safi, İrfan Tabanca, Aykut Ertuğrul, Melih Tuğtağ, Hakan Arslanbenzer, Tesbihli Abi, Mustafa Çiftçi de yazılarıyla bu ay Cins Dergi’de… TÜM ZAMANLARIN BÜYÜK ALİMİ: HALİL İNALCIK 1916’da Osmanlı döneminde doğan Şeyh’ül Müverrihin Halil İnalcık 100 yaşında, 15 Temmuz’dan 10 gün sonra ebedi aleme göçtü. “Osmanlı Tarihi’nin Babası” olarak gösterilen İnalcık yaptığı tarih çalışmlarının yanı sıra Yakın Türkiye Tarihi’nin de en büyük şahidi olarak aramızdan ayrıldı. Cins, Halil İnalcık’ı rahmetle anıyor… EYLÜL AYININ CİNS KAFA’SI: MEHMET AKİF ERSOY Eylül ayında CİNS KAFA, İslam şairi Mehmet Akif Ersoy’u ağırlıyor. “Cehennem olsa gelen göğsümüzde söndürürüz” sözlerinin sahibi Mehmet Akif; şairliği, yoksulluğu ve müminliğiyle Cins Dergi’de… “Amerika sen busun!” diyerek üç nokta ile sonlandırdığı şiiriyle İsmail Kılıçarslan bu ay CİNS ŞİİR’in gözbebeği. AYLIK HÜCUM MARŞI CİNS DERGİ’NİN EYLÜL HEDİYESİ: 15 TEMMUZ ÇİZGİSİ VE POSTER CİNS, Eylül sayısında Cemile Ağaç’ın çizgileriyle muhteşem bir hediye veriyor. CİNS ÇİZGİ; Ömer Halisdemir, Halil Kantarcı, Erol ve Abdullah Tayyip Olçok, Mustafa Cambaz ve o gece yaşananları anlatıyor. Vali Hüseyin Avni Çoş ve Ömer Halisdemir posteriyle birlikte Cins Çizgi bu ay Cins’in okurlarına hediyesi.

LOKMA - AĞUSTOS SAYISI / TV SPOT

Lokma; ince ince düşünülmüş ayrıntıları, defalarca denenmiş tarifleri, kılı kırk yararak çekilmiş fotoğrafları, sofra dekorasyon fikirleri, anlaşılır ölçüleri, kendine has tarzıyla yazılmış giriş yazılarıyla yeni ve eksiksiz bir yemek dergisi… Bu dergi Albayrak grubunun ve “Günlük mutfak maceraları” sloganıyla Türkiye’nin en fazla ziyaret edilen bloğu olan Portakal Ağacı’nın izini taşıyor. Hatice Özdemir Tülün ve ekibinin hazırladığı dergide tümü ev ortamında hazırlanmış, ülkemiz kültürüne uygun tarifler yer alıyor. Yalnızca bir tarafa ağırlık vermeyen Türkiye’nin tüm yörelerinden sebzeli, etli, tatlı, tuzlu her çeşit tarife yer verildiği derginin en önemli özelliği, sofranıza taşıyacağınız lezzetlerin mevsimine uygun doğal malzemelerle hazırlanması. Ayda bir kez çıkacak derginin seçkin okurları “Pazar Arabası” bölümüyle o ayın pazar alışverişinde tezgâhlarda karşılaşacağı renkler hakkında fikir sahibi olacak, “Ayın Meyvesi” bölümüyle “Tam Mevsiminde”ki meyvelerden “Sağlıklı Lezzetler”e ulaşacak. “Tek Çeşit” yemek hazırlayarak bir ziyafet sofrasının lezzetini yakalayacak, “Kiler”inde sağlık saklayacak, kimsenin bilmediği lezzetlerin tarifini soranlara “Biz Bulduk” diyebilecek… Portakal Ağacı’nın seçtiği özel sofra menüsü “Dosya” başlığı altında dizilirken, “Oltaya Takılanlar”da tadı damakta kalacak balık tarifleri hemen elinin altında, Lokma Dergisi’nde olacak. Tencerelerinden lezzetin buğusu yayılırken okudukları roman “Kitaptan Fırlamış Gibi” bölümünde birden canlanacak, okurken atıştırılan “Sağlıklı Tatlar” vazgeçilmezleri arasına girecek. Tüm bunların yanında Lokma çocukları da unutmuyor. “Beslenme Çantası”yla her ay bir eğlenceli tarif, okul yolundaki minikler için hazırlanıyor. Lokma Dergisi’nin Genel Yayın Yönetmeni Hatice Özdemir Tülün. Dergide Yasemin Darbaz Karaca Tasarım Direktörü, Tuba Öztürk Özdil Editör, Burçin Bilge Sarıkaya Yemek Editörü, Sezer Alçınkaya Fotoğraflama, Reyhan Cerit Bala ise Sanat Yönetmeni görevlerini üstleniyor.

DERİN TARİH - AĞUSTOS SAYISI / TV SPOT

Derin Tarih’le tüm bildikleriniz tarih olacak! Derin Tarih’le tarih özgürlüğüne kavuşuyor ve kendi diliyle konuşmaya başlıyor… “Tüm bildikleriniz tarih olacak” sloganı ile 2012 Nisan’ında yayın hayatına başlayan, tarihî gerçekleri kapatıldıkları karanlık mahzenlerden belgelerin ışığında gün yüzüne çıkararak okurlarıyla buluşturan bir tarih dergisidir. Okurun güvenilir, sözüne itibar edilir uzmanların görüşlerini bulabileceği, magazine kaçmayan ama bilimsel soğukluğa da düşmeyen bir tarih dergisine duyduğu ihtiyaçtan hareketle Derin Tarih, hakikate sadık ve adaletli bir yayıncılık için yola çıktı. Mustafa Armağan’ın yayın yönetmenliğinde hazırlanan Derin Tarih, güçlü ve zengin bir yazar kadrosuna sahip. Semavi Eyice, Şükrü Hanioğlu, İsmail Kara, Abdülkadir Özcan, Mustafa Kaçar, Mahmud Erol Kılıç ve Norman Stone gibi her biri alanında uzman tarihçiler Derin Tarih sayfalarında okurla buluşuyorlar. Derin Tarih, her sayısında tarihin saklı koylarına, gizli dehlizlerine dümen kırmaya devam edecek.

NİHAYET - AĞUSTOS SAYISI / TV SPOT

NİHAYET, Gündelik hayatın hikayesini yazan bir dergi. Yaşadığımız hayatın kaydını tutmakta zorlanıyoruz. Çünkü nasıl yaşadığımızın farkına varmadan yaşıyoruz. Yaşadıklarımızdan, tanıklıklarımızdan çok şikayet ediyor, hep sızlanıyoruz. Değişik mecralardan her gün onlarca hayat hikayesine maruz kalırken bir yerlerde birilerinin asli olanı yaşamaya devam ettiğini hayal ediyoruz. Bazen hayal bile edemeden bütün güzel iyi şeylerin geçmişte olduğunu varsayarak “Nerede o eski günler!” diyoruz. Tarihe acılarından arındırılmış bir geçmişin bağrına varır gibi varmak istiyoruz. Oysa yaşadığımız günler yarınlar için tarih aynı zamanda. Bu günü idrak etmek, yarın üzerine basılacak yol izi oluşturmak üzere NİHAYET dedik, çıktık yola. Nihayet, NİHAYET dergide gündelik hayatı konuşacağız. Nihayet herkesin birkaç dakikalığına ünlü olduğu bir zamanda, gözümüzün önünde duran, ama ekrana bakmaktan yorgun düşmüş gözlerimizin fark edemez olduğu güzel hayatları göreceğiz. NİHAYET’in mutfağında Fatma Barbarosoğlu ve Nazife Şişman var. Onların hayat tecrübesi, genç bir ekibin enerjisi ile buluşuyor. NİHAYET, 2000’li yılların Türkiye’sinin kaydını tutmak üzere yola çıkıyor.

DERİN EKONOMİ - AĞUSTOS SAYISI / TV SPOT

Dergicilik kimine göre sonu gelmiş bir macera. Ancak bizim için değil. Albayrak Medya grubunun dergi ailesine kattığı 4’üncü dergi olan Derin Ekonomi günlük hayatta hızlıca tüketilen haberlerin, olayların arka planına, özüne erişim imkânı sağlamayı hedefliyor. Habercilikte her biri ayrı bir “hikâye” saydığımız şeylerin “arkasındaki hikâyesinin” peşine düşüyor… Piyasada birbirinden başarılı çok sayıda aylık ve haftalık ekonomi dergileri varken medyada durduğumuz tarafın derli toplu bir ekonomi yayınının olmaması bizi bu mecrada var olmaya teşvik etti. Türkiye’nin yeni yüzüne, girişimlerine, bulunduğu coğrafya ve dünya ile bağlarına ışık tutacak bir yayın olmayı aklımıza koyduk ve yola çıktık… Farkımız şu: Biz yerelden çıkıp küresel bakan, arka plan okuması yapan ve ekonomide İslami kodlara da yer açan bir dergiyiz… Küçük girişimcilik hikâyelerinden Yemen’deki olaylara, tarım sektöründen yeni sondaj tekniklerine varana kadar ekonomiye ve hayata dair her şeyde varız. Birbirinden değerli yerli ve yabancı yazarlarımızın yorum yazılarıyla Türkiye’de ve dünyada olanlara dair detaylı bir fotoğraf çekip yurt dışında yatırım yapan işadamlarımız için ekonomik, siyasi ve jeopolitik riskleri de ortaya koyuyoruz. Derin Ekonomi bundan sonra ekonomiye ve hayata dair konulara Asya’dan Amerika’ya, Kuzey Avrupa’dan Afrika ve Latin Amerika’ya uzanan geniş bir perspektif kattığı dosyaları ve haberleri ile sizlerle…

CİNS - AĞUSTOS SAYISI / TV SPOT

Aylık Kültür Dergisi CİNS, şiirden öyküye, sinemadan müziğe, siyasetten futbola kadar hayatın her başlığını, tribe girmeden ve komplekse düşmeden hayat kadar, hayattaki kadar ele alıyor. CİNS, herkesin rahatını bozacak içeriğiyle her ayın 1’inde, tüm bayilerde!

CİNS - AĞUSTOS SAYISI

CİNS - AĞUSTOS SAYISI

ÖLSEK DE SEVİNİN EVE DÖNSEK DE Gün doğmuş gün batmış ebed bizimdir Aylık Kültür Dergisi Cins, Ağustos sayısında “15 Temmuz Özel” dosyasıyla okuyucusunun karşısında. Köpeklerin gününü, bir gecede aydınlık şafağa taşıyanların muhteşem hikayesi, bütün ayrıntılarıyla Cins’te! Ağustos sayısında “Aylık Darbe Kıran” sloganıyla çıkan CİNS, bu ay bütün sayfalarını 15 Temmuz Darbe Girişimi’ne ayırıyor. 15 Temmuz gecesi bir grup Fethullahçı teröristin kalkıştığı darbe girişiminin Türk milletinin büyük cesaret ve ferasetiyle geri püskürtülmesindeki kahramanlıkların bütün hikayesinin işlendiği Cins, “Ölsek de sevinin eve dönsek de” diyor. Cins 15 Temmuz Özel Sayısı, okuyucularını 2 ayrı hediye posterle selamlıyor. İBRAHİM PAŞALI ÇENGELKÖY DİRENİŞİNİ YAZDI Cins, Ağustos sayısında bütün yazı ve dosyalarıyla Darbe Girişimi’nin üzerine gidiyor. İsmail Kılıçarslan, Bülent Akyürek, Bahadır Yenişehirlioğlu, Eren Safi, Mustafa Akar, Neşe Kutlutaş, Mustafa Çiftçi, Güray Süngü, Ercan Yıldırım, Güven Adıgüzel, Asım Gültekin, Furkan Çalışkan, Zeynep Tuğçe Karadağ ve İhsan Aktaş‘ın yazılarıyla katıldığı Cins Ağustos’ta İbrahim Paşalı, 15 Temmuz gecesi Çengelköy’de yaşananları anlatıyor. ŞEHİD MUSTAFA CAMBAZ’IN OĞLU BABASININ DOĞUM GÜNÜNÜ YAZDI Darbe Girişimi sırasında, katil darbecilerin hedef gözetmeksizin açtıkları ateş sonucunda şehid olan Yeni Şafak’ın duayen gazetecisi Mustafa Cambaz’ı, oğlu Alpaslan Cambaz yazdı. 15 Temmuz gecesi, 16 yaşındaki oğluyla beraber darbecilerin mermisiyle şehid düşen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yakın dostu Erol Olçok ve oğlu Abdullah Olçok’u, yakın çalışma arkadaşlarından Ertuğrul Fındık, yine Üsküdar’da şehit olanlardan Halil Kantarcı’yı ise 28 Şubat Darbesi sonrası birlikte cezaevinde kaldıkları Tayyar Tercan kaleme aldı. DARBE GİRİŞİMİ’NİN KIRILMA ANLARI Cins’in ORTA SAYFA’sı bu ay 15 Temmuz Darbe Girişimi’nin kırılma anlarını ele alıyor. Fethullahçı teröristlerin ince stratejileri ve dikkatli hesaplarına rağmen hesap edemedikleri “millet gerçeği” Anadolu’nun farklı yerlerinden gelen büyük hikayeler, darbe girişimini, bir ‘girişim’ olarak bırakan bütün detaylar Cins Ağustos’da. AĞUSTOS CİNS KAFA’SI: BÜTÜN TÜRKİYE Cins Dergisi, Ağustos ayının CİNS KAFA’sını ‘CİNS KAFALAR’ olarak hazırladı bu ay. 15 Temmuz gecesi Türkiye’nin farklı illerinden gelen zekice buluşlara yer verilen Cins Kafalar, “Bıçakla Füze Nasıl Durdurulur?” sorusunun cevabını da veriyor. CİNS, MİLLET ADINA DEVLETE YÖNTEM GÖSTERİYOR Ağustos sayısının CİNS ŞİİR’i ise bu ay yine efsane bir şiire ev sahipliği yapıyor. Cahit Koytak’ın bir başka darbe günü yazdığı: Generaller Niçin Sokağa Çıkamaz. Cins’in diğer CİNS ŞİİR’i ise Köroğlu’ndan geliyor: Haykırı Haykırı Çalın Kılıncı. AYLIK DARBE KIRAN CİNS BÜTÜN BAYİLERDE! Okuyucusunu her ay küçük hikâyeleri, eski güzel günleri ve seri yumrukları izlemeye davet eden CİNS’in Ağustos 15 Temmuz Özel Sayısı, 2 poster ve 40 yazarla Türkiye’nin her yerinde, bütün gazete bayilerinde!

LOKMA - TEMMUZ SAYISI / TV SPOT

Lokma; ince ince düşünülmüş ayrıntıları, defalarca denenmiş tarifleri, kılı kırk yararak çekilmiş fotoğrafları, sofra dekorasyon fikirleri, anlaşılır ölçüleri, kendine has tarzıyla yazılmış giriş yazılarıyla yeni ve eksiksiz bir yemek dergisi… Bu dergi Albayrak grubunun ve “Günlük mutfak maceraları” sloganıyla Türkiye’nin en fazla ziyaret edilen bloğu olan Portakal Ağacı’nın izini taşıyor. Hatice Özdemir Tülün ve ekibinin hazırladığı dergide tümü ev ortamında hazırlanmış, ülkemiz kültürüne uygun tarifler yer alıyor. Yalnızca bir tarafa ağırlık vermeyen Türkiye’nin tüm yörelerinden sebzeli, etli, tatlı, tuzlu her çeşit tarife yer verildiği derginin en önemli özelliği, sofranıza taşıyacağınız lezzetlerin mevsimine uygun doğal malzemelerle hazırlanması. Ayda bir kez çıkacak derginin seçkin okurları “Pazar Arabası” bölümüyle o ayın pazar alışverişinde tezgâhlarda karşılaşacağı renkler hakkında fikir sahibi olacak, “Ayın Meyvesi” bölümüyle “Tam Mevsiminde”ki meyvelerden “Sağlıklı Lezzetler”e ulaşacak. “Tek Çeşit” yemek hazırlayarak bir ziyafet sofrasının lezzetini yakalayacak, “Kiler”inde sağlık saklayacak, kimsenin bilmediği lezzetlerin tarifini soranlara “Biz Bulduk” diyebilecek… Portakal Ağacı’nın seçtiği özel sofra menüsü “Dosya” başlığı altında dizilirken, “Oltaya Takılanlar”da tadı damakta kalacak balık tarifleri hemen elinin altında, Lokma Dergisi’nde olacak. Tencerelerinden lezzetin buğusu yayılırken okudukları roman “Kitaptan Fırlamış Gibi” bölümünde birden canlanacak, okurken atıştırılan “Sağlıklı Tatlar” vazgeçilmezleri arasına girecek. Tüm bunların yanında Lokma çocukları da unutmuyor. “Beslenme Çantası”yla her ay bir eğlenceli tarif, okul yolundaki minikler için hazırlanıyor. Lokma Dergisi’nin Genel Yayın Yönetmeni Hatice Özdemir Tülün. Dergide Yasemin Darbaz Karaca Tasarım Direktörü, Tuba Öztürk Özdil Editör, Burçin Bilge Sarıkaya Yemek Editörü, Sezer Alçınkaya Fotoğraflama, Reyhan Cerit Bala ise Sanat Yönetmeni görevlerini üstleniyor.

DERİN TARİH - TEMMUZ SAYISI / TV SPOT

Derin Tarih’le tüm bildikleriniz tarih olacak! Derin Tarih’le tarih özgürlüğüne kavuşuyor ve kendi diliyle konuşmaya başlıyor… “Tüm bildikleriniz tarih olacak” sloganı ile 2012 Nisan’ında yayın hayatına başlayan, tarihî gerçekleri kapatıldıkları karanlık mahzenlerden belgelerin ışığında gün yüzüne çıkararak okurlarıyla buluşturan bir tarih dergisidir. Okurun güvenilir, sözüne itibar edilir uzmanların görüşlerini bulabileceği, magazine kaçmayan ama bilimsel soğukluğa da düşmeyen bir tarih dergisine duyduğu ihtiyaçtan hareketle Derin Tarih, hakikate sadık ve adaletli bir yayıncılık için yola çıktı. Mustafa Armağan’ın yayın yönetmenliğinde hazırlanan Derin Tarih, güçlü ve zengin bir yazar kadrosuna sahip. Semavi Eyice, Şükrü Hanioğlu, İsmail Kara, Abdülkadir Özcan, Mustafa Kaçar, Mahmud Erol Kılıç ve Norman Stone gibi her biri alanında uzman tarihçiler Derin Tarih sayfalarında okurla buluşuyorlar. Derin Tarih, her sayısında tarihin saklı koylarına, gizli dehlizlerine dümen kırmaya devam edecek.

NİHAYET - TEMMUZ SAYISI / TV SPOT

NİHAYET, Gündelik hayatın hikayesini yazan bir dergi. Yaşadığımız hayatın kaydını tutmakta zorlanıyoruz. Çünkü nasıl yaşadığımızın farkına varmadan yaşıyoruz. Yaşadıklarımızdan, tanıklıklarımızdan çok şikayet ediyor, hep sızlanıyoruz. Değişik mecralardan her gün onlarca hayat hikayesine maruz kalırken bir yerlerde birilerinin asli olanı yaşamaya devam ettiğini hayal ediyoruz. Bazen hayal bile edemeden bütün güzel iyi şeylerin geçmişte olduğunu varsayarak “Nerede o eski günler!” diyoruz. Tarihe acılarından arındırılmış bir geçmişin bağrına varır gibi varmak istiyoruz. Oysa yaşadığımız günler yarınlar için tarih aynı zamanda. Bu günü idrak etmek, yarın üzerine basılacak yol izi oluşturmak üzere NİHAYET dedik, çıktık yola. Nihayet, NİHAYET dergide gündelik hayatı konuşacağız. Nihayet herkesin birkaç dakikalığına ünlü olduğu bir zamanda, gözümüzün önünde duran, ama ekrana bakmaktan yorgun düşmüş gözlerimizin fark edemez olduğu güzel hayatları göreceğiz. NİHAYET’in mutfağında Fatma Barbarosoğlu ve Nazife Şişman var. Onların hayat tecrübesi, genç bir ekibin enerjisi ile buluşuyor. NİHAYET, 2000’li yılların Türkiye’sinin kaydını tutmak üzere yola çıkıyor.

DERİN EKONOMİ - TEMMUZ SAYISI / TV SPOT

Dergicilik kimine göre sonu gelmiş bir macera. Ancak bizim için değil. Albayrak Medya grubunun dergi ailesine kattığı 4’üncü dergi olan Derin Ekonomi günlük hayatta hızlıca tüketilen haberlerin, olayların arka planına, özüne erişim imkânı sağlamayı hedefliyor. Habercilikte her biri ayrı bir “hikâye” saydığımız şeylerin “arkasındaki hikâyesinin” peşine düşüyor… Piyasada birbirinden başarılı çok sayıda aylık ve haftalık ekonomi dergileri varken medyada durduğumuz tarafın derli toplu bir ekonomi yayınının olmaması bizi bu mecrada var olmaya teşvik etti. Türkiye’nin yeni yüzüne, girişimlerine, bulunduğu coğrafya ve dünya ile bağlarına ışık tutacak bir yayın olmayı aklımıza koyduk ve yola çıktık… Farkımız şu: Biz yerelden çıkıp küresel bakan, arka plan okuması yapan ve ekonomide İslami kodlara da yer açan bir dergiyiz… Küçük girişimcilik hikâyelerinden Yemen’deki olaylara, tarım sektöründen yeni sondaj tekniklerine varana kadar ekonomiye ve hayata dair her şeyde varız. Birbirinden değerli yerli ve yabancı yazarlarımızın yorum yazılarıyla Türkiye’de ve dünyada olanlara dair detaylı bir fotoğraf çekip yurt dışında yatırım yapan işadamlarımız için ekonomik, siyasi ve jeopolitik riskleri de ortaya koyuyoruz. Derin Ekonomi bundan sonra ekonomiye ve hayata dair konulara Asya’dan Amerika’ya, Kuzey Avrupa’dan Afrika ve Latin Amerika’ya uzanan geniş bir perspektif kattığı dosyaları ve haberleri ile sizlerle…

CİNS - TEMMUZ SAYISI / TV SPOT

Aylık Kültür Dergisi CİNS, şiirden öyküye, sinemadan müziğe, siyasetten futbola kadar hayatın her başlığını, tribe girmeden ve komplekse düşmeden hayat kadar, hayattaki kadar ele alıyor. CİNS, herkesin rahatını bozacak içeriğiyle her ayın 1’inde, tüm bayilerde!

CİNS - TEMMUZ SAYISI

CİNS - TEMMUZ SAYISI

MUTLUYUM ÇÜNKÜ GALİP GELMEDİM Kazanmak’çün yaşamadım ve ölmedim yenilerek Aylık Kültür Dergisi Cins, Temmuz sayısında ‘kazanmak’ ve ‘kaybetmek’ kavramlarını bütün boyutlarıyla ele alıyor. “Mutluyum Çünkü Galip Gelmedim” diyen CİNS; kazanırken neyi kaybederiz diye soruyor. Temmuz sayısında “Aylık Kaçış Planı” sloganıyla çıkan CİNS’te bu ay yine zengin bir içerik okuyucuları bekliyor. Kazanmayı ve kaybetmeyi ele alan Cins’te bu sayı ayrıca geçen ay ebedi aleme uğurladığımız ringlerin şairi Muhammed Ali ile ilgili de genişçe bir dosya bulunuyor. Muhammed Ali’yle ilgili bütün filmler, şarkılar ve kitapların derlendiği dosyada, Güven Adıgüzel ve İrfan Tabanca yazılarıyla yer alan bazı isimler. MUHYİDDİN ŞEKUR YAZILARIYLA CİNS’TE İsmail Kılıçarslan, Bülent Akyürek, Talha Hakan Alp, Eren Safi, Mustafa Akar, Erdal Hoş,Neşe Kutlutaş, Mustafa Çiftçi, Güray Süngü, Ercan Yıldırım, Yusuf Genç, İhsan Aktaş veAykut Ertuğrul‘un yazılarıyla katıldığı Cins Temmuz’da bu ay dört yeni yazar Cins ailesine katıldı. Ünlü Amerikalı Sufi Muhyiddin Şekur‘un yanısıra Bahadır Yenişehirlioğlu, Asım Gültekin ve Fatih Erbaş aylık yazılarıyla artık Cins’te… MUHAMMED ALİ, EFSANE SÖYLEŞİSİYLE CİNS TEMMUZ’DA Geçtiğimiz ay ebedi aleme uğurladığımız ringlerin efsane boksörü Muhammed Ali, 2000 yılında Amerika’da yayınlanan ve daha önce Türkçeye hiç çevrilmeyen söyleşisiyle Cins’in Temmuz sayısında. Efsane boksörün gözlerden kaçırılan söyleşisi ilk kez Türkçe’de! ORTA SAHA’DA SİNEMANIN BÜYÜK DEHASI: MUSTAFA AKKAD Cins’in ORTA SAYFA’sı bu ay dünya sinemasının, endüstriye atılmış en şık çalımı olan Mustafa Akkad’ı konuk alıyor. İslam dünyasının unutulmaz yönetmeni Mustafa Akkad’ın hayatının bütün detaylarının ele alındığı Orta Sayfa, Çağrı ve Çöl Aslan’ı Ömer Muhtar filmlerinin de hikayesinin ayrıntılarına iniyor. TEMMUZ’U CİNS KAFA’SI: RİMBAUD Haziran ayının CİNS KAFA’sı ise modern şiirin büyük ismi Arthur Rimbaud’yu ele alıyor. Üstad Necip Fazıl’ın “korkunç küçük adam” dediği Rimbaud, doğumundan ölümüne Cins Kafa’da. Haziran sayısının CİNS ŞİİR’i ise bu ay yine efsane bir şiire ev sahipliği yapıyor: Hart Crane, Çölde diyor.

LOKMA - HAZİRAN SAYISI / TV SPOT

Lokma; ince ince düşünülmüş ayrıntıları, defalarca denenmiş tarifleri, kılı kırk yararak çekilmiş fotoğrafları, sofra dekorasyon fikirleri, anlaşılır ölçüleri, kendine has tarzıyla yazılmış giriş yazılarıyla yeni ve eksiksiz bir yemek dergisi… Bu dergi Albayrak grubunun ve “Günlük mutfak maceraları” sloganıyla Türkiye’nin en fazla ziyaret edilen bloğu olan Portakal Ağacı’nın izini taşıyor. Hatice Özdemir Tülün ve ekibinin hazırladığı dergide tümü ev ortamında hazırlanmış, ülkemiz kültürüne uygun tarifler yer alıyor. Yalnızca bir tarafa ağırlık vermeyen Türkiye’nin tüm yörelerinden sebzeli, etli, tatlı, tuzlu her çeşit tarife yer verildiği derginin en önemli özelliği, sofranıza taşıyacağınız lezzetlerin mevsimine uygun doğal malzemelerle hazırlanması. Ayda bir kez çıkacak derginin seçkin okurları “Pazar Arabası” bölümüyle o ayın pazar alışverişinde tezgâhlarda karşılaşacağı renkler hakkında fikir sahibi olacak, “Ayın Meyvesi” bölümüyle “Tam Mevsiminde”ki meyvelerden “Sağlıklı Lezzetler”e ulaşacak. “Tek Çeşit” yemek hazırlayarak bir ziyafet sofrasının lezzetini yakalayacak, “Kiler”inde sağlık saklayacak, kimsenin bilmediği lezzetlerin tarifini soranlara “Biz Bulduk” diyebilecek… Portakal Ağacı’nın seçtiği özel sofra menüsü “Dosya” başlığı altında dizilirken, “Oltaya Takılanlar”da tadı damakta kalacak balık tarifleri hemen elinin altında, Lokma Dergisi’nde olacak. Tencerelerinden lezzetin buğusu yayılırken okudukları roman “Kitaptan Fırlamış Gibi” bölümünde birden canlanacak, okurken atıştırılan “Sağlıklı Tatlar” vazgeçilmezleri arasına girecek. Tüm bunların yanında Lokma çocukları da unutmuyor. “Beslenme Çantası”yla her ay bir eğlenceli tarif, okul yolundaki minikler için hazırlanıyor. Lokma Dergisi’nin Genel Yayın Yönetmeni Hatice Özdemir Tülün. Dergide Yasemin Darbaz Karaca Tasarım Direktörü, Tuba Öztürk Özdil Editör, Burçin Bilge Sarıkaya Yemek Editörü, Sezer Alçınkaya Fotoğraflama, Reyhan Cerit Bala ise Sanat Yönetmeni görevlerini üstleniyor.

DERİN TARİH - HAZİRAN SAYISI / TV SPOT

Derin Tarih’le tüm bildikleriniz tarih olacak! Derin Tarih’le tarih özgürlüğüne kavuşuyor ve kendi diliyle konuşmaya başlıyor… “Tüm bildikleriniz tarih olacak” sloganı ile 2012 Nisan’ında yayın hayatına başlayan, tarihî gerçekleri kapatıldıkları karanlık mahzenlerden belgelerin ışığında gün yüzüne çıkararak okurlarıyla buluşturan bir tarih dergisidir. Okurun güvenilir, sözüne itibar edilir uzmanların görüşlerini bulabileceği, magazine kaçmayan ama bilimsel soğukluğa da düşmeyen bir tarih dergisine duyduğu ihtiyaçtan hareketle Derin Tarih, hakikate sadık ve adaletli bir yayıncılık için yola çıktı. Mustafa Armağan’ın yayın yönetmenliğinde hazırlanan Derin Tarih, güçlü ve zengin bir yazar kadrosuna sahip. Semavi Eyice, Şükrü Hanioğlu, İsmail Kara, Abdülkadir Özcan, Mustafa Kaçar, Mahmud Erol Kılıç ve Norman Stone gibi her biri alanında uzman tarihçiler Derin Tarih sayfalarında okurla buluşuyorlar. Derin Tarih, her sayısında tarihin saklı koylarına, gizli dehlizlerine dümen kırmaya devam edecek.

NİHAYET - HAZİRAN SAYISI / TV SPOT

NİHAYET, Gündelik hayatın hikayesini yazan bir dergi. Yaşadığımız hayatın kaydını tutmakta zorlanıyoruz. Çünkü nasıl yaşadığımızın farkına varmadan yaşıyoruz. Yaşadıklarımızdan, tanıklıklarımızdan çok şikayet ediyor, hep sızlanıyoruz. Değişik mecralardan her gün onlarca hayat hikayesine maruz kalırken bir yerlerde birilerinin asli olanı yaşamaya devam ettiğini hayal ediyoruz. Bazen hayal bile edemeden bütün güzel iyi şeylerin geçmişte olduğunu varsayarak “Nerede o eski günler!” diyoruz. Tarihe acılarından arındırılmış bir geçmişin bağrına varır gibi varmak istiyoruz. Oysa yaşadığımız günler yarınlar için tarih aynı zamanda. Bu günü idrak etmek, yarın üzerine basılacak yol izi oluşturmak üzere NİHAYET dedik, çıktık yola. Nihayet, NİHAYET dergide gündelik hayatı konuşacağız. Nihayet herkesin birkaç dakikalığına ünlü olduğu bir zamanda, gözümüzün önünde duran, ama ekrana bakmaktan yorgun düşmüş gözlerimizin fark edemez olduğu güzel hayatları göreceğiz. NİHAYET’in mutfağında Fatma Barbarosoğlu ve Nazife Şişman var. Onların hayat tecrübesi, genç bir ekibin enerjisi ile buluşuyor. NİHAYET, 2000’li yılların Türkiye’sinin kaydını tutmak üzere yola çıkıyor.

DERİN EKONOMİ - HAZİRAN SAYISI / TV SPOT

Dergicilik kimine göre sonu gelmiş bir macera. Ancak bizim için değil. Albayrak Medya grubunun dergi ailesine kattığı 4’üncü dergi olan Derin Ekonomi günlük hayatta hızlıca tüketilen haberlerin, olayların arka planına, özüne erişim imkânı sağlamayı hedefliyor. Habercilikte her biri ayrı bir “hikâye” saydığımız şeylerin “arkasındaki hikâyesinin” peşine düşüyor… Piyasada birbirinden başarılı çok sayıda aylık ve haftalık ekonomi dergileri varken medyada durduğumuz tarafın derli toplu bir ekonomi yayınının olmaması bizi bu mecrada var olmaya teşvik etti. Türkiye’nin yeni yüzüne, girişimlerine, bulunduğu coğrafya ve dünya ile bağlarına ışık tutacak bir yayın olmayı aklımıza koyduk ve yola çıktık… Farkımız şu: Biz yerelden çıkıp küresel bakan, arka plan okuması yapan ve ekonomide İslami kodlara da yer açan bir dergiyiz… Küçük girişimcilik hikâyelerinden Yemen’deki olaylara, tarım sektöründen yeni sondaj tekniklerine varana kadar ekonomiye ve hayata dair her şeyde varız. Birbirinden değerli yerli ve yabancı yazarlarımızın yorum yazılarıyla Türkiye’de ve dünyada olanlara dair detaylı bir fotoğraf çekip yurt dışında yatırım yapan işadamlarımız için ekonomik, siyasi ve jeopolitik riskleri de ortaya koyuyoruz. Derin Ekonomi bundan sonra ekonomiye ve hayata dair konulara Asya’dan Amerika’ya, Kuzey Avrupa’dan Afrika ve Latin Amerika’ya uzanan geniş bir perspektif kattığı dosyaları ve haberleri ile sizlerle…

CİNS - HAZİRAN SAYISI

Aylık Kültür Dergisi CİNS, şiirden öyküye, sinemadan müziğe, siyasetten futbola kadar hayatın her başlığını, tribe girmeden ve komplekse düşmeden hayat kadar, hayattaki kadar ele alıyor. CİNS, herkesin rahatını bozacak içeriğiyle her ayın 1’inde, tüm bayilerde!

CiNS - HAZİRAN SAYISI

CINS - HAZİRAN SAYISI

İNSAN GİTMEKTEN YAPILMIŞTIR! Bir uzak bul kendine, kendin hariç Aylık Kültür Dergisi Cins, Haziran sayısında ‘gidenleri’ selamlıyor. “İnsan Gitmekten Yapılmıştır” diyen CİNS; yolu, yola çıkmayı ve yolda olmayı bütün yönleriyle ele alıyor. Kapak söyleşisini sürekli yolda olan Ömer Lekesiz’le yapan CİNS, ‘yol neresidir, nereye gider’ diye soruyor. “İNSAN GİTMEKTEN YAPILMIŞTIR” kapağıyla çıkan CİNS’te bu ay zengin bir içerik okuyucuları bekliyor. ‘Gitmek fikri’nin bütün yollarını, enine boyuna masaya yatıran CİNS, gündemi de gündemde kalmayarak izliyor. Şahkurt Emirdağlı, Endüstriyel Futbola Kısa Bir Ara başlıklı yazısıyla, Leicester efsanesinin perdesini aralıyor. Neşe Kutlutaş ise Raşid Behbudov’un Ayrılık şarkısının nasıl yasaklandığını ele alıyor. *** Cins, Haziran sayısında da kadrosunu genişletmeye devam ediyor. Necip Fazıl Kısakürek Hikâye Ödülü’nün sahibi usta hikayeci Güray Süngü artık yazılarıyla Cins’te! Geçen ay ilk yazısıyla CİNS’e katılan Talha Hakan Alp ve minyatürü modern bir dile çeviren Murat Palta da çalışmalarına devam ediyor. CİNS’in Haziran sayısı yine çok sayıda güzel söyleşiye ev sahipliği yapıyor. ‘Gitmek fikri’ üzerine konuşan Ömer Lekesiz’in yanı sıra CİNS’in mikrofon uzattığı diğer isimler şöyle: Balkan Türk müziğinin üstadı Aluş Nuş. Osmanlı fantazyası romanıyla dikkat çeken Uğur Batı ve Suriye’den ülkemize göç eden akademisyen Mahmut el- Hüseyin. Ayrıca yazılarıyla Neşe Kutlutaş, Mustafa Çiftçi, Serdar Tuncer, Bülent Akyürek, Fikri Akyüz, Ercan Yıldırım, Güven Adıgüzel, Hayati İnanç ve Talha Hakan Alp’in yanı sıra pek çok isim yer alıyor. ORTA SAHA’DA KALPLERE GİDEN BİR ARİF Cins’in ORTA SAYFA’sı bu ay Türkiye’nin en önemli âlim ve arif kişilerinden Abdülhakim el-Hüseyni’yi ağırlıyor. Büyük arifin gönül yolculuğu Cins Haziran’da… CİNS’TE CİNS BİR ŞAİR: CAHİT ZARİFOĞLU Haziran ayının CİNS KAFA’sı ise modern Türk şiirinde endi özel ülkesini kuran büyük şair, Cahit Zarifoğlu. Zarifoğlu’nun zor ve sıradışı biyografisi, Cins Kafa’da! Haziran sayısının CİNS ŞİİR sayfası ise bu ay yine efsane bir şiire ev sahipliği yapıyor: Gry Snyder‘in Çocuklar İçin şiiri, Sinem Bulur çevirisiyle ‘Cins Şiir’in tam ortasında. AYLIK ŞOFÖR MAHALLİ CİNS BÜTÜN BAYİLERDE! Okuyucusunu her ay küçük hikâyeleri, eski güzel günleri ve seri yumrukları izlemeye davet eden CİNS’in Haziran sayısı Türkiye’nin her yerinde, bütün gazete bayilerinde! Yolcular da alabilir!

NİHAYET - MAYIS SAYISI / TV SPOT

NİHAYET, Gündelik hayatın hikayesini yazan bir dergi. Yaşadığımız hayatın kaydını tutmakta zorlanıyoruz. Çünkü nasıl yaşadığımızın farkına varmadan yaşıyoruz. Yaşadıklarımızdan, tanıklıklarımızdan çok şikayet ediyor, hep sızlanıyoruz. Değişik mecralardan her gün onlarca hayat hikayesine maruz kalırken bir yerlerde birilerinin asli olanı yaşamaya devam ettiğini hayal ediyoruz. Bazen hayal bile edemeden bütün güzel iyi şeylerin geçmişte olduğunu varsayarak “Nerede o eski günler!” diyoruz. Tarihe acılarından arındırılmış bir geçmişin bağrına varır gibi varmak istiyoruz. Oysa yaşadığımız günler yarınlar için tarih aynı zamanda. Bu günü idrak etmek, yarın üzerine basılacak yol izi oluşturmak üzere NİHAYET dedik, çıktık yola. Nihayet, NİHAYET dergide gündelik hayatı konuşacağız. Nihayet herkesin birkaç dakikalığına ünlü olduğu bir zamanda, gözümüzün önünde duran, ama ekrana bakmaktan yorgun düşmüş gözlerimizin fark edemez olduğu güzel hayatları göreceğiz. NİHAYET’in mutfağında Fatma Barbarosoğlu ve Nazife Şişman var. Onların hayat tecrübesi, genç bir ekibin enerjisi ile buluşuyor. NİHAYET, 2000’li yılların Türkiye’sinin kaydını tutmak üzere yola çıkıyor.

DERİN EKONOMİ - MAYIS SAYISI / TV SPOT

Dergicilik kimine göre sonu gelmiş bir macera. Ancak bizim için değil. Albayrak Medya grubunun dergi ailesine kattığı 4’üncü dergi olan Derin Ekonomi günlük hayatta hızlıca tüketilen haberlerin, olayların arka planına, özüne erişim imkânı sağlamayı hedefliyor. Habercilikte her biri ayrı bir “hikâye” saydığımız şeylerin “arkasındaki hikâyesinin” peşine düşüyor… Piyasada birbirinden başarılı çok sayıda aylık ve haftalık ekonomi dergileri varken medyada durduğumuz tarafın derli toplu bir ekonomi yayınının olmaması bizi bu mecrada var olmaya teşvik etti. Türkiye’nin yeni yüzüne, girişimlerine, bulunduğu coğrafya ve dünya ile bağlarına ışık tutacak bir yayın olmayı aklımıza koyduk ve yola çıktık… Farkımız şu: Biz yerelden çıkıp küresel bakan, arka plan okuması yapan ve ekonomide İslami kodlara da yer açan bir dergiyiz… Küçük girişimcilik hikâyelerinden Yemen’deki olaylara, tarım sektöründen yeni sondaj tekniklerine varana kadar ekonomiye ve hayata dair her şeyde varız. Birbirinden değerli yerli ve yabancı yazarlarımızın yorum yazılarıyla Türkiye’de ve dünyada olanlara dair detaylı bir fotoğraf çekip yurt dışında yatırım yapan işadamlarımız için ekonomik, siyasi ve jeopolitik riskleri de ortaya koyuyoruz. Derin Ekonomi bundan sonra ekonomiye ve hayata dair konulara Asya’dan Amerika’ya, Kuzey Avrupa’dan Afrika ve Latin Amerika’ya uzanan geniş bir perspektif kattığı dosyaları ve haberleri ile sizlerle…

CİNS - MAYIS SAYISI / TV SPOT

Aylık Kültür Dergisi CİNS, şiirden öyküye, sinemadan müziğe, siyasetten futbola kadar hayatın her başlığını, tribe girmeden ve komplekse düşmeden hayat kadar, hayattaki kadar ele alıyor. CİNS, herkesin rahatını bozacak içeriğiyle her ayın 1’inde, tüm bayilerde!

CİNS - MAYIS SAYISI

CİNS - MAYIS SAYISI

KALK VE İŞE YARAR BİR YAP! Çünkü Allah yeniden başlayanların yardımcısıdır Aylık Kültür Dergisi Cins, Mayıs sayısında ‘yeniden başlayanları’ selamlıyor. Allah yeniden başlayanların yardımcısıdır diyen CİNS’in kapak söyleşisi ise çizgi sanatının yaşayan en önemli sanatçılarından Hasan Aycın’la yapılmış. Aycın, kendi hikâyesini ve dünyanın hallerini anlatıyor. “KALK VE İŞE YARAR BİR ŞEY YAP” kapağıyla çıkan CİNS’te bu ay Eren Safi’nin Ahmet Altan’a Açık Mektup’u, Güven Adıgüzel’in, Bosna’nın efsanesi Kara Kuğular’ı, Serkan Akkoyun’un Jorge Campos’u, Neşe Kutlutaş’ın bir şarkı hikâyesi ve Mustafa Çiftci’nin Hafız Hasan’ın Bryan Adams Dutkusu, okuyucuları bekleyen yazılardan bazıları. Cins’in Mayıs sayısında ayrıca yazılarıyla Serdar Tuncer, Bülent Akyürek, Fikri Akyüz, İsmail Kılıçarslan, Osman Turhan, Ercan Yıldırım, Furkan Çalışkan, Fırat Erez, Yusuf Genç ve Hayati İnanç‘ın yanı sıra pek çok isim yer alıyor. ORTA SAHA’DA BİR YENİDEN BAŞLAYAN: AYŞE ŞASA Cins’in ORTA SAYFA’sı bu ay ünlü senarist Ayşe Şasa’yı ağırlıyor. Bir yeniden başlama hikâyesi olarak Ayşe Şasa’nın hayatının bütün hikâyesi CİNS’te. Mayıs ayının CİNS KAFA’sı ise roman ve hikâyeleriyle olduğu kadar yazılarıyla da okuyan her kalpte izler bırakan Türkçenin büyük yazarı Tarık Buğra. CİNS Mayıs, Küçük Ağa’nın ve Osmancık’ın yazarı Buğra’ya saygı duruşunda bulunuyor. Mayıs sayısının CİNS ŞİİR sayfası ise bu ay yine efsane bir şiire ev sahipliği yapıyor: Mutabaruka: Bu Şiir. CİNS AİLESİ BÜYÜYOR! Her ay kadrosunu büyüten CİNS, bu ay üç yeni isimle aileyi daha da büyütüyor. Serdar Tuncer’in yanı sıra Talha Hakan Alp de artık CİNS ailesinde. Ve minyatür sanatını yepyeni, modern bir içerikle ele alan Murat Palta da artık CİNS ailesinde. Palta, meşhur Baba (The Godfather) minyatürüyle dergide. AYLIK ALAN SAVUNMASI CİNS BÜTÜN BAYİLERDE! Okuyucusunu her ay küçük hikâyeleri, eski güzel günleri ve seri yumrukları izlemeye davet eden CİNS’in Mayıs sayısı Türkiye’nin her yerinde, bütün gazete bayilerinde! İhtiyarlar da alabilir!

NİHAYET - NİSAN SAYISI / TV SPOT

NİHAYET, Gündelik hayatın hikayesini yazan bir dergi. Yaşadığımız hayatın kaydını tutmakta zorlanıyoruz. Çünkü nasıl yaşadığımızın farkına varmadan yaşıyoruz. Yaşadıklarımızdan, tanıklıklarımızdan çok şikayet ediyor, hep sızlanıyoruz. Değişik mecralardan her gün onlarca hayat hikayesine maruz kalırken bir yerlerde birilerinin asli olanı yaşamaya devam ettiğini hayal ediyoruz. Bazen hayal bile edemeden bütün güzel iyi şeylerin geçmişte olduğunu varsayarak “Nerede o eski günler!” diyoruz. Tarihe acılarından arındırılmış bir geçmişin bağrına varır gibi varmak istiyoruz. Oysa yaşadığımız günler yarınlar için tarih aynı zamanda. Bu günü idrak etmek, yarın üzerine basılacak yol izi oluşturmak üzere NİHAYET dedik, çıktık yola. Nihayet, NİHAYET dergide gündelik hayatı konuşacağız. Nihayet herkesin birkaç dakikalığına ünlü olduğu bir zamanda, gözümüzün önünde duran, ama ekrana bakmaktan yorgun düşmüş gözlerimizin fark edemez olduğu güzel hayatları göreceğiz. NİHAYET’in mutfağında Fatma Barbarosoğlu ve Nazife Şişman var. Onların hayat tecrübesi, genç bir ekibin enerjisi ile buluşuyor. NİHAYET, 2000’li yılların Türkiye’sinin kaydını tutmak üzere yola çıkıyor.

DERİN EKONOMİ - NİSAN SAYISI / TV SPOT

Dergicilik kimine göre sonu gelmiş bir macera. Ancak bizim için değil. Albayrak Medya grubunun dergi ailesine kattığı 4’üncü dergi olan Derin Ekonomi günlük hayatta hızlıca tüketilen haberlerin, olayların arka planına, özüne erişim imkânı sağlamayı hedefliyor. Habercilikte her biri ayrı bir “hikâye” saydığımız şeylerin “arkasındaki hikâyesinin” peşine düşüyor… Piyasada birbirinden başarılı çok sayıda aylık ve haftalık ekonomi dergileri varken medyada durduğumuz tarafın derli toplu bir ekonomi yayınının olmaması bizi bu mecrada var olmaya teşvik etti. Türkiye’nin yeni yüzüne, girişimlerine, bulunduğu coğrafya ve dünya ile bağlarına ışık tutacak bir yayın olmayı aklımıza koyduk ve yola çıktık… Farkımız şu: Biz yerelden çıkıp küresel bakan, arka plan okuması yapan ve ekonomide İslami kodlara da yer açan bir dergiyiz… Küçük girişimcilik hikâyelerinden Yemen’deki olaylara, tarım sektöründen yeni sondaj tekniklerine varana kadar ekonomiye ve hayata dair her şeyde varız. Birbirinden değerli yerli ve yabancı yazarlarımızın yorum yazılarıyla Türkiye’de ve dünyada olanlara dair detaylı bir fotoğraf çekip yurt dışında yatırım yapan işadamlarımız için ekonomik, siyasi ve jeopolitik riskleri de ortaya koyuyoruz. Derin Ekonomi bundan sonra ekonomiye ve hayata dair konulara Asya’dan Amerika’ya, Kuzey Avrupa’dan Afrika ve Latin Amerika’ya uzanan geniş bir perspektif kattığı dosyaları ve haberleri ile sizlerle…

CİNS - NİSAN SAYISI / TV SPOT

Aylık Kültür Dergisi CİNS, şiirden öyküye, sinemadan müziğe, siyasetten futbola kadar hayatın her başlığını, tribe girmeden ve komplekse düşmeden hayat kadar, hayattaki kadar ele alıyor. CİNS, herkesin rahatını bozacak içeriğiyle her ayın 1’inde, tüm bayilerde!

CİNS - NİSAN SAYISI

CİNS - NİSAN SAYISI

HER ŞEY İÇİN ÇOK GENÇ Bıçağın saltanatını reddeden bir yarayız biz Aylık Kültür Dergisi Cins, Nisan sayısında ‘gençlik’ dosyasıyla okuyucularını selamlıyor. Gençlik nedir, genç ölmek nasıldır sorularının cevaplarını arayan Cins Nisan sayısı, dosya söyleşisini ise ünlü Sufi düşünür Muhyiddin Şekur’le gerçekleştirmiş. Şekur, dünyanın hallerini anlatıyor. “Her Şey İçin Çok Genç, çünkü bıçağın saltanatını reddeden bir yarayız biz” sloganıyla çıkan Cins’in Nisan sayısında; İsmail Kılıçarslan, Yusuf Genç, Furkan Çalışkan, Zeynep Tuğçe Karadağ ve Güven Adıgüzel gençlik yazılarıyla şaşırtıcı bir dosyayı ortaya çıkardılar. Cins’in Nisan sayısında ayrıca yazılarıyla, Bülent Akyürek, Neşe Kutlutaş, Fikri Akyüz, Mustafa Akar, Mustafa Çiftçi, Ercan Yıldırım, Eren Safi, Hakan Arslanbenzer, Fırat Erez ve Hayati İnanç’ın yanısıra pek çok isim yer alıyor. Cins’in bu ayki Orta Sayfa’sını ise Mahmud Sami Ramazanoğlu dolduruyor. Ayın Cins Kafa’sı ise efsane 7 numara Eric Cantona. Cins Şiir ise herkesi şaşırtacak bir isim; Bruce Lee. Okuyucusunu her ay küçük hikâyeleri, eski güzel günleri ve seri yumrukları izlemeye davet eden CİNS’in Nisan sayısı Türkiye’nin her yerinde, bütün gazete bayilerinde! İhtiyarlar da alabilir!

GERÇEK HAYAT - MART SAYISI / TV SPOT

2000 yılında yayın hayatına başlayan Gerçek Hayat Dergisi, uzun yıllar siyasi düşünce alanındaki önemli bir boşluğu doldurdu. Hakan Albayrak’ın önderliğinde çıkan haftalık dergide, dünden bugüne birçok değerli isim yer aldı. İsmet Özel, Gökhan Özcan, Cihan Aktaş, Hayrettin Karaman, Murat Menteş, Murat Zelan, İbrahim Kiras, Ali Ayçil, Dücane Cündioğlu, Suavi Kemal Yazgıç, Mevlana İdris ve İsmail Kılıçarslan bu listenin öne çıkan kalemlerinden sadece birkaçı. Gerçek Hayat, yayın hayatına başladıktan çok kısa süre sonra geniş kitlelerce sahiplenildi; ülkesinin derdiyle dertlenen, İslam dünyasının sıkıntılarını şahsi meselesi sayan ve bunun için mücadele edenlerin dergisi oldu. 28 Şubat’ın fırtınalı ortamında dimdik ayakta durarak Müslümanların fikri sözcüsü haline geldi. Bu politik misyonunun haricinde, 15 yıl boyunca genç ve heyecanlı kalemlere sayfalarını açarak okul vazifesi gördü, bugün bile çok canlı olan bir “Gerçek Hayat ruhu” oluşmasını sağladı. Özellikle İslamcı düşünce sahasında hâlâ rakipsiz olan, haftalık dergi yayıncılığında da istikrarlı yürüyüşüne devam eden Gerçek Hayat, yoluna bundan böyle Albayrak Medya Grubu çatısı altında devam edecek. Dergi, yepyeni bir formatla, daha da canlanan heyecanıyla ve “Türkiye’nin en milli dergisi” sloganıyla, 30 Kasım Pazartesi günü okuyucusuna 788. defa merhaba dedi. İslamcılık düşüncesine dair yeni sözler söyleme ve ciddi tartışmalar açma niyetindeki Gerçek Hayat, bu yeni dönemde “yerlilik” vurgusunu ana perspektif olarak belirledi. Cihan Aktaş, Ali Ayçil, Kemal Sayar, Ömer Lekesiz, Murat Zelan, Selçuk Türkyılmaz, Ayhan Ogan, Turgay Bakırtaş, Ersin Çelik ve İbrahim Tığlı gibi kalemlerin yer alacağı derginin yazar kadrosu, ilerleyen sayılarla birlikte büyümeye devam edecek. Her hafta çarpıcı kapak dosyalarıyla gündem oluşturmayı, Türkiye’de ve dünyada yaşanan önemli gelişmeleri etraflıca değerlendirmeyi sürdürecek olan Gerçek Hayat’a, mevcut abonelik sistemine ek olarak Türkiye genelindeki tüm bayilerden de ulaşılabilecek.

NİHAYET - MART SAYISI / TV SPOT

NİHAYET, Gündelik hayatın hikayesini yazan bir dergi. Yaşadığımız hayatın kaydını tutmakta zorlanıyoruz. Çünkü nasıl yaşadığımızın farkına varmadan yaşıyoruz. Yaşadıklarımızdan, tanıklıklarımızdan çok şikayet ediyor, hep sızlanıyoruz. Değişik mecralardan her gün onlarca hayat hikayesine maruz kalırken bir yerlerde birilerinin asli olanı yaşamaya devam ettiğini hayal ediyoruz. Bazen hayal bile edemeden bütün güzel iyi şeylerin geçmişte olduğunu varsayarak “Nerede o eski günler!” diyoruz. Tarihe acılarından arındırılmış bir geçmişin bağrına varır gibi varmak istiyoruz. Oysa yaşadığımız günler yarınlar için tarih aynı zamanda. Bu günü idrak etmek, yarın üzerine basılacak yol izi oluşturmak üzere NİHAYET dedik, çıktık yola. Nihayet, NİHAYET dergide gündelik hayatı konuşacağız. Nihayet herkesin birkaç dakikalığına ünlü olduğu bir zamanda, gözümüzün önünde duran, ama ekrana bakmaktan yorgun düşmüş gözlerimizin fark edemez olduğu güzel hayatları göreceğiz. NİHAYET’in mutfağında Fatma Barbarosoğlu ve Nazife Şişman var. Onların hayat tecrübesi, genç bir ekibin enerjisi ile buluşuyor. NİHAYET, 2000’li yılların Türkiye’sinin kaydını tutmak üzere yola çıkıyor.

DERİN EKONOMİ - MART SAYISI / TV SPOT

Dergicilik kimine göre sonu gelmiş bir macera. Ancak bizim için değil. Albayrak Medya grubunun dergi ailesine kattığı 4’üncü dergi olan Derin Ekonomi günlük hayatta hızlıca tüketilen haberlerin, olayların arka planına, özüne erişim imkânı sağlamayı hedefliyor. Habercilikte her biri ayrı bir “hikâye” saydığımız şeylerin “arkasındaki hikâyesinin” peşine düşüyor… Piyasada birbirinden başarılı çok sayıda aylık ve haftalık ekonomi dergileri varken medyada durduğumuz tarafın derli toplu bir ekonomi yayınının olmaması bizi bu mecrada var olmaya teşvik etti. Türkiye’nin yeni yüzüne, girişimlerine, bulunduğu coğrafya ve dünya ile bağlarına ışık tutacak bir yayın olmayı aklımıza koyduk ve yola çıktık… Farkımız şu: Biz yerelden çıkıp küresel bakan, arka plan okuması yapan ve ekonomide İslami kodlara da yer açan bir dergiyiz… Küçük girişimcilik hikâyelerinden Yemen’deki olaylara, tarım sektöründen yeni sondaj tekniklerine varana kadar ekonomiye ve hayata dair her şeyde varız. Birbirinden değerli yerli ve yabancı yazarlarımızın yorum yazılarıyla Türkiye’de ve dünyada olanlara dair detaylı bir fotoğraf çekip yurt dışında yatırım yapan işadamlarımız için ekonomik, siyasi ve jeopolitik riskleri de ortaya koyuyoruz. Derin Ekonomi bundan sonra ekonomiye ve hayata dair konulara Asya’dan Amerika’ya, Kuzey Avrupa’dan Afrika ve Latin Amerika’ya uzanan geniş bir perspektif kattığı dosyaları ve haberleri ile sizlerle…

CİNS - MART SAYISI / TV SPOT

Aylık Kültür Dergisi CİNS, şiirden öyküye, sinemadan müziğe, siyasetten futbola kadar hayatın her başlığını, tribe girmeden ve komplekse düşmeden hayat kadar, hayattaki kadar ele alıyor. CİNS, herkesin rahatını bozacak içeriğiyle her ayın 1’inde, tüm bayilerde!

CiNS - MART SAYISI

CINS - MART SAYISI

CİNS, MART SAYISI ÇIKTI! LEYLA BİR İHTİMALDİR! Çünkü biz güzel sevmeyiz, sevdiğimiz güzeldir Aylık Kültür Dergisi CİNS, Mart sayısında yine ‘cins’ bir konuyla okuyucusunun karşısında: LEYLA BİR İHTİMALDİR. Gönlün sadece Türkçede olduğunun altını çizen CİNS, aşkın bütün hallerinin perdesini aralıyor. GÖNLÜMÜ PUT SANIP DA KIRAN KİM? Mart sayısında ‘Gönlü kırıkların dergisi’ sloganıyla çıkan CİNS, ‘Leyla Bir İhtimaldir, çünkü biz güzel sevmeyiz, sevdiğimiz güzeldir’ diyerek ‘gönül’e odaklanıyor. Savaş Ş. Barkçin, kendisiyle yapılan söyleşide ‘Her şey gönülde olup bitiyor’ diyor. İsmail Kılıçarslan, Güven Adıgüzel, Furkan Çalışkan, Mustafa Akar ve Mustafa Çiftçi’nin yazılarıyla oluşan ‘Gönül Dosyası’ CİNS’in en önemli Mart cinsliği. BEYAZ PERDEYE ÇEKİLEN SİYAH BANT: OSCAR SAHTEKARLIĞI Her sayısında ilgi çekici dosya ve yazılarıyla gündem oluşturan CİNS’te bu ay, Selman Çınar ‘Beyaz Perdeye Çekilen Siyah Bant: Oscar Sahtekarlığı’ yazısıyla geçtiğimiz günlerde verilen Oscar Ödülleri’nin sinema endüstrisindeki yerini tartışıyor. Hasan Hüseyin Öz’ün Batı ve Türk İmgesi, İhsan Aktaş’ın Türkiye’de İslamcılığın Kökleri, Ercan Yıldırım’ın Orta Asya’ya dönmeyeceğiz yazılarıyla yer aldığı CİNS’te ayrıca Bülent Akyürek, Eren Safi, Ali Hakan Kaya ve Fikri Akyüz de yazılarıyla yer alıyor. ORTA SAHADA LEYLA VÜ MECNUN Bu ay ‘Aylık Dost Meclisi’ mottosuyla gelen CİNS’in artık klasikleşen Orta Sayfa’sında ise İslam dünyasının bin yıllık anlatısı Leyla ile Mecnun hikayesi açılıyor. Leyla ve Mecnun nedir’i açan Orta Sayfa’nın yanı sıra mart sayısının Cins Kafa’sı ise ‘Gönlümü put sanıp da kıran kim’ diye soran Asaf Halet Çelebi. *** Okuyucusunu her ay küçük hikâyeleri, eski güzel günleri ve seri yumrukları izlemeye davet eden CİNS’in Şubat sayısı Türkiye’nin her yerinde, bütün gazete bayilerinde!

NİHAYET - ŞUBAT SAYISI / TV SPOT

NİHAYET, Gündelik hayatın hikayesini yazan bir dergi. Yaşadığımız hayatın kaydını tutmakta zorlanıyoruz. Çünkü nasıl yaşadığımızın farkına varmadan yaşıyoruz. Yaşadıklarımızdan, tanıklıklarımızdan çok şikayet ediyor, hep sızlanıyoruz. Değişik mecralardan her gün onlarca hayat hikayesine maruz kalırken bir yerlerde birilerinin asli olanı yaşamaya devam ettiğini hayal ediyoruz. Bazen hayal bile edemeden bütün güzel iyi şeylerin geçmişte olduğunu varsayarak “Nerede o eski günler!” diyoruz. Tarihe acılarından arındırılmış bir geçmişin bağrına varır gibi varmak istiyoruz. Oysa yaşadığımız günler yarınlar için tarih aynı zamanda. Bu günü idrak etmek, yarın üzerine basılacak yol izi oluşturmak üzere NİHAYET dedik, çıktık yola. Nihayet, NİHAYET dergide gündelik hayatı konuşacağız. Nihayet herkesin birkaç dakikalığına ünlü olduğu bir zamanda, gözümüzün önünde duran, ama ekrana bakmaktan yorgun düşmüş gözlerimizin fark edemez olduğu güzel hayatları göreceğiz. NİHAYET’in mutfağında Fatma Barbarosoğlu ve Nazife Şişman var. Onların hayat tecrübesi, genç bir ekibin enerjisi ile buluşuyor. NİHAYET, 2000’li yılların Türkiye’sinin kaydını tutmak üzere yola çıkıyor.

DERİN EKONOMİ - ŞUBAT SAYISI / TV SPOT

Dergicilik kimine göre sonu gelmiş bir macera. Ancak bizim için değil. Albayrak Medya grubunun dergi ailesine kattığı 4’üncü dergi olan Derin Ekonomi günlük hayatta hızlıca tüketilen haberlerin, olayların arka planına, özüne erişim imkânı sağlamayı hedefliyor. Habercilikte her biri ayrı bir “hikâye” saydığımız şeylerin “arkasındaki hikâyesinin” peşine düşüyor… Piyasada birbirinden başarılı çok sayıda aylık ve haftalık ekonomi dergileri varken medyada durduğumuz tarafın derli toplu bir ekonomi yayınının olmaması bizi bu mecrada var olmaya teşvik etti. Türkiye’nin yeni yüzüne, girişimlerine, bulunduğu coğrafya ve dünya ile bağlarına ışık tutacak bir yayın olmayı aklımıza koyduk ve yola çıktık… Farkımız şu: Biz yerelden çıkıp küresel bakan, arka plan okuması yapan ve ekonomide İslami kodlara da yer açan bir dergiyiz… Küçük girişimcilik hikâyelerinden Yemen’deki olaylara, tarım sektöründen yeni sondaj tekniklerine varana kadar ekonomiye ve hayata dair her şeyde varız. Birbirinden değerli yerli ve yabancı yazarlarımızın yorum yazılarıyla Türkiye’de ve dünyada olanlara dair detaylı bir fotoğraf çekip yurt dışında yatırım yapan işadamlarımız için ekonomik, siyasi ve jeopolitik riskleri de ortaya koyuyoruz. Derin Ekonomi bundan sonra ekonomiye ve hayata dair konulara Asya’dan Amerika’ya, Kuzey Avrupa’dan Afrika ve Latin Amerika’ya uzanan geniş bir perspektif kattığı dosyaları ve haberleri ile sizlerle…

CİNS - ŞUBAT SAYISI / TV SPOT

Aylık Kültür Dergisi CİNS, şiirden öyküye, sinemadan müziğe, siyasetten futbola kadar hayatın her başlığını, tribe girmeden ve komplekse düşmeden hayat kadar, hayattaki kadar ele alıyor. CİNS, herkesin rahatını bozacak içeriğiyle her ayın 1’inde, tüm bayilerde!

CiNS - ŞUBAT SAYISI

CINS - ŞUBAT SAYISI

CİNS, ŞUBAT SAYISI ÇIKTI! YENİ İSİMLER, ESKİ PUTLAR! Aydınlar cephesinde yeni bir şey yok Her sayısında çarpıcı dosyaları ve ilginç yazılarıyla tartışma başlatan Aylık Kültür Dergisi Cins, Şubat sayısında ‘Aydınlar’ dosyasıyla raflardaki yerini aldı. Bu sayısında Türkiye’de yaşayıp da Türkiye’yle barışamayan aydın ve akademisyenlerin gürültüsünün üzerine giden CİNS, aynı tiyatronun yeni isimlerle sahnelenmesine itiraz ediyor. İbrahim Paşalı’yla yapılan dosya söyleşisinde akademisyenlerin uyguladığı ‘akademik terör’ün rengi ortaya çıkarılıyor. *** CİNS’İN KADROSU HER AY BÜYÜYOR İlk sayısından itibaren her sayı kadrosuna yeni isimler katan CİNS, beşinci sayısında beş yeni isimle okuyucusunu selamlıyor. Bülent Akyürek, Ercan Yıldırım, Fırat Erez ve Münir Üstün’ün yanı sıra Güray Süngü de Asmalımescitte Cinayet yazarı Cem Sancar’la yaptığı söyleşiyle CİNS’e şubat sayısında katılanlar arasında. ORTA SAHADA BİR ŞEYHEFENDİ: M. ZAHİD KOTKU Bu ay ‘Aylık Yerçekimsiz Ortam’ sloganıyla gelen CİNS’in orta sayfasında ise Türkiye’nin en büyük üniversitesi Mehmed Zahid Kotku bulunuyor. Görünmeyen Üniversite M. Zahid Kotku’nun büyük hikâyesi, CİNS okurlarını bekliyor. Bu sayının cins kafası ise, yakın zamanlarda hayatını kaybeden ünlü romancı Gabriel Garcia Marquez. 28 ŞUBAT’IN KİRLİ ÇOKGENİ DE CİNS’TE CİNS, Şubat sayısında 28 Şubat darbesini de unutmadı. Darbeciler için hazırlanan yumrukların yanı sıra derginin en ilgi çeken içeriklerinden olan Edebiyat Gazetesi de bu sayı, edebi dünyamızın çoktan unutulmuş küçük hikâyelerini bugüne taşıyor. Ahmet Haşim’in Tanpınar’a attığı fırçayı ya da CIA Şefi’nin İsmet Özel’e söylediklerini merak ediyorsanız Edebiyat Gazetesi merakınızı gidermek için CİNS’in içinde kaçak yayınını sürdürüyor. *** Okuyucusunu her ay küçük hikâyeleri, eski güzel günleri ve seri yumrukları izlemeye davet eden CİNS’in Şubat sayısı Türkiye’nin her yerinde, bütün gazete bayilerinde!

DERİN EKONOMİ - OCAK SAYISI / TV SPOT

Dergicilik kimine göre sonu gelmiş bir macera. Ancak bizim için değil. Albayrak Medya grubunun dergi ailesine kattığı 4’üncü dergi olan Derin Ekonomi günlük hayatta hızlıca tüketilen haberlerin, olayların arka planına, özüne erişim imkânı sağlamayı hedefliyor. Habercilikte her biri ayrı bir “hikâye” saydığımız şeylerin “arkasındaki hikâyesinin” peşine düşüyor… Piyasada birbirinden başarılı çok sayıda aylık ve haftalık ekonomi dergileri varken medyada durduğumuz tarafın derli toplu bir ekonomi yayınının olmaması bizi bu mecrada var olmaya teşvik etti. Türkiye’nin yeni yüzüne, girişimlerine, bulunduğu coğrafya ve dünya ile bağlarına ışık tutacak bir yayın olmayı aklımıza koyduk ve yola çıktık… Farkımız şu: Biz yerelden çıkıp küresel bakan, arka plan okuması yapan ve ekonomide İslami kodlara da yer açan bir dergiyiz… Küçük girişimcilik hikâyelerinden Yemen’deki olaylara, tarım sektöründen yeni sondaj tekniklerine varana kadar ekonomiye ve hayata dair her şeyde varız. Birbirinden değerli yerli ve yabancı yazarlarımızın yorum yazılarıyla Türkiye’de ve dünyada olanlara dair detaylı bir fotoğraf çekip yurt dışında yatırım yapan işadamlarımız için ekonomik, siyasi ve jeopolitik riskleri de ortaya koyuyoruz. Derin Ekonomi bundan sonra ekonomiye ve hayata dair konulara Asya’dan Amerika’ya, Kuzey Avrupa’dan Afrika ve Latin Amerika’ya uzanan geniş bir perspektif kattığı dosyaları ve haberleri ile sizlerle…

CİNS - OCAK SAYISI / TV SPOT

Aylık Kültür Dergisi CİNS, şiirden öyküye, sinemadan müziğe, siyasetten futbola kadar hayatın her başlığını, tribe girmeden ve komplekse düşmeden hayat kadar, hayattaki kadar ele alıyor. CİNS, herkesin rahatını bozacak içeriğiyle her ayın 1’inde, tüm bayilerde!

CİNS - OCAK 2016 SAYISI

CİNS - OCAK 2016 SAYISI

CİNS’İN OCAK SAYISI BOMBA GİBİ ÇIKTI: MÜSLÜMANLARI ÖLDÜRÜN! Dünyanın Ötekisi, Ötekilerin Dünyası Her ay ilgi çekici dosya konuları ve yazılarıyla gündemi ters köşeye yatıran Aylık Kültür Dergisi CİNS, 2016’ya bomba gibi girdi. Aylık İnsanlı Hava Aracı mottosuyla raflardaki yerini alan CİNS, kapak dosyasında ‘Müslümanları Öldürün!’ diyor. Dünyanın Ötekisi, Ötekilerin Dünyası alt başlığıyla okuyucusunun karşısına çıkan CİNS, günümüz dünyasında Müslümanların geleceğini masaya yatırıyor. BÜLENT YILDIRIM DA CİNS’TE! Yazılarıyla Abdülbari Atwan, Yıldız Ramazanoğlu, Hakan Arslanbenzer, İsmail Kılıçarslan ve Yusuf Armağan’ın bulunduğu dosya konusunun sürpriz yazarı ise IHH İnsani Yardım Vakfı Başkanı Bülent Yıldırım. CİNS söyleşilerinin bu ayki durağı ise, Yusuf Kaplan. “Seküler meydan okuma her şeye rağmen Müslümanların İslam’la bağını koparamadı’ diyen Kaplan, Batı’nın İslam algısının kaynaklarını da açıklığa kavuşturuyor. ORTA SAHA’YI CEVHER DUDAYEV BEKLİYOR! Kadrosuna her ay yeni yazarlar katan ve Türkiye’nin en geniş yazar rotasyonu yapan dergisi CİNS’in Ocak sayısının diğer sürprizleri ise Cengiz Alğan, Fikri Akyüz, Turco Logo ve Yunus Emre Özsaray. CİNS’in artık klasikleşen Orta Saha’sında ise büyük komutan Cevher Dudayev bekliyor. TUPAC SHAKUR NE SÖYLER? Mustafa Akar’ın Hatice Pia’yı, Muhammed Berdibek’in Acıların Kadını Bergen’i, Güven Adıgüzel’in Pablo Escobar’ı, Bekir Develi’nin özür dilemeyi ve Serkan Akkoyun’un Başkan Zidane’ı yazdığı CİNS’in Ocak sayısının Cins Kafa’sı Kemal Tahir, Cins Şiiri ise Tupac Shakur’un ‘Şu Panterdeki Gururu Görüyor musun’ şiiri. CİNS TÜM BAYİLERDE! Pablo Escobar’la Kemal Tahir’i, Şeyh Ahmet Yasin’le Zinedine Zidane’ı, Cem Yılmaz’la Tarkovski’yi, George Orwell’la Tunku Hasan Di Tiro’yu, Mahsun Kırmızıgül’le Cevher Dudayev’i aynı sayıya sığdıran dergi CİNS, tüm bayilerde!

DERİN EKONOMİ - ARALIK SAYISI / TV SPOT

Dergicilik kimine göre sonu gelmiş bir macera. Ancak bizim için değil. Albayrak Medya grubunun dergi ailesine kattığı 4’üncü dergi olan Derin Ekonomi günlük hayatta hızlıca tüketilen haberlerin, olayların arka planına, özüne erişim imkânı sağlamayı hedefliyor. Habercilikte her biri ayrı bir “hikâye” saydığımız şeylerin “arkasındaki hikâyesinin” peşine düşüyor… Piyasada birbirinden başarılı çok sayıda aylık ve haftalık ekonomi dergileri varken medyada durduğumuz tarafın derli toplu bir ekonomi yayınının olmaması bizi bu mecrada var olmaya teşvik etti. Türkiye’nin yeni yüzüne, girişimlerine, bulunduğu coğrafya ve dünya ile bağlarına ışık tutacak bir yayın olmayı aklımıza koyduk ve yola çıktık… Farkımız şu: Biz yerelden çıkıp küresel bakan, arka plan okuması yapan ve ekonomide İslami kodlara da yer açan bir dergiyiz… Küçük girişimcilik hikâyelerinden Yemen’deki olaylara, tarım sektöründen yeni sondaj tekniklerine varana kadar ekonomiye ve hayata dair her şeyde varız. Birbirinden değerli yerli ve yabancı yazarlarımızın yorum yazılarıyla Türkiye’de ve dünyada olanlara dair detaylı bir fotoğraf çekip yurt dışında yatırım yapan işadamlarımız için ekonomik, siyasi ve jeopolitik riskleri de ortaya koyuyoruz. Derin Ekonomi bundan sonra ekonomiye ve hayata dair konulara Asya’dan Amerika’ya, Kuzey Avrupa’dan Afrika ve Latin Amerika’ya uzanan geniş bir perspektif kattığı dosyaları ve haberleri ile sizlerle…

CİNS - ARALIK SAYISI / TV SPOT

Aylık Kültür Dergisi CİNS, şiirden öyküye, sinemadan müziğe, siyasetten futbola kadar hayatın her başlığını, tribe girmeden ve komplekse düşmeden hayat kadar, hayattaki kadar ele alıyor. CİNS, herkesin rahatını bozacak içeriğiyle her ayın 1’inde, tüm bayilerde!

CİNS - ARALIK SAYISI

CİNS - ARALIK SAYISI

CİNS: GELEN DALGA ÜÇ ‘Yol varsa yürümek için imkân da vardır’ denildiğini işitmişsinizdir. Yolun bizatihi kendisini önemsememiz bundandır. Yol olsun da, nasılsa yürünür. Yolun doğrusu ortada ise yürümenin doğrusuna da mutlak ulaşılır. Cins, bir yol açmanın derdinde değil, zaten orada, öylece, sapasağlam duran yoldan yürümenin derdinde. Böylece şunu da demeye çalıştığımızı söylemeye gerek var mı: ‘Biz bir yürüme biçimi bulmaya çabalıyoruz.’ Şununla çok sık karşılaşmaya başladık ne yazık ki. Dünyadaki tek yürüme biçiminin kendi yürüme biçimleri olduğunu, hatta dünyada yürümeye elverişli tek ayakkabının kendi giydikleri ayakkabı olduğunu düşünen birtakım adamlar bize durmadan ‘öyle yürünmez’ diyorlar. Yahu güzel insanlar. Daha altı üstü 3 aydır deniyoruz yürümeyi. Bir de yeniden hatırlatmak gibi olsun: ‘Dünyadaki tek yürüme biçimi sizin o ihtiras ve haset dolu yürüyüşünüz değil yahu.’ Bu sayımızın dosya konusu, modern hayatın büyülü kavramı ‘ilişki’... Dikkat etmişsinizdir. Dosyalarımızı ‘aman her şeyi anlatalım, hiçbir şey dışarıda kalmasın’ mantığı ile kotarmıyoruz. Daha ziyade ‘dosya yazılarımız birer işaret fişeği olsun ve mesele derinleşecekse başka mecralarda derinleşsin’ önerisi bizimkisi. Mesela ‘kültürel iktidar’ kavramının yeniden bir ‘kamusal tartışma’ haline gelmesinde tam da bu tavrımızın yattığını görüyor ve seviniyoruz. Bir başka sevincimiz de şudur: Cins, durmaksızın devinen, en başta ortaya koyduğu ‘yazar rotasyonu’ fikrini 3 sayıdır başarıyla uygulayan bir dergi oldu. Biz ‘yaşayan dergi’ diyoruz bu yüzden Cins’e. Biz bizeyken biraz da dertleşelim değil mi. ‘Şu yazarı da sayfalarınızda görmek istiyoruz’ dediğiniz isimler oluyor sık sık. Doğrusu sizin adınıza, sizin bu sayfalarda görmek istediğiniz pek çok isme teklifler götürdük. Ancak malum, bu işler nasiple olur. Dolayısıyla ‘nasip olmadan dayak bile yenmezmiş’ diyelim şimdilik bu bahiste. Sıkça sorulan sorulardan birine de cevap verelim: ‘Cins şiir yayınlayacak mı?’ Doğrusu, çağdaş dünya şiirinden seçip yayınladığımız o bir tek şiir hariç, şiir yayınlamayı hiç düşünmedik, düşünmüyoruz. İkinci sayımızla birlikte dağıtım sorunlarımızın büyük oranda azaldığına şahit olduk. Birkaç ay içerisinde bu noktada hiçbir sıkıntımız kalmayacak gibi inşallah. Fakat tabii, Cins’e ulaşmanın ve Cins’i desteklemenin en sağlıklı yolu dergiye abone olmak… Abonelik için ayrıntıları www.cins.com. tr adresinde bulabilirsiniz. Gayret bizden, muvaffakiyet Allah’tan...

DERİN EKONOMİ - KASIM SAYISI / TV SPOT

Dergicilik kimine göre sonu gelmiş bir macera. Ancak bizim için değil. Albayrak Medya grubunun dergi ailesine kattığı 4’üncü dergi olan Derin Ekonomi günlük hayatta hızlıca tüketilen haberlerin, olayların arka planına, özüne erişim imkânı sağlamayı hedefliyor. Habercilikte her biri ayrı bir “hikâye” saydığımız şeylerin “arkasındaki hikâyesinin” peşine düşüyor… Piyasada birbirinden başarılı çok sayıda aylık ve haftalık ekonomi dergileri varken medyada durduğumuz tarafın derli toplu bir ekonomi yayınının olmaması bizi bu mecrada var olmaya teşvik etti. Türkiye’nin yeni yüzüne, girişimlerine, bulunduğu coğrafya ve dünya ile bağlarına ışık tutacak bir yayın olmayı aklımıza koyduk ve yola çıktık… Farkımız şu: Biz yerelden çıkıp küresel bakan, arka plan okuması yapan ve ekonomide İslami kodlara da yer açan bir dergiyiz… Küçük girişimcilik hikâyelerinden Yemen’deki olaylara, tarım sektöründen yeni sondaj tekniklerine varana kadar ekonomiye ve hayata dair her şeyde varız. Birbirinden değerli yerli ve yabancı yazarlarımızın yorum yazılarıyla Türkiye’de ve dünyada olanlara dair detaylı bir fotoğraf çekip yurt dışında yatırım yapan işadamlarımız için ekonomik, siyasi ve jeopolitik riskleri de ortaya koyuyoruz. Derin Ekonomi bundan sonra ekonomiye ve hayata dair konulara Asya’dan Amerika’ya, Kuzey Avrupa’dan Afrika ve Latin Amerika’ya uzanan geniş bir perspektif kattığı dosyaları ve haberleri ile sizlerle…

CİNS - KASIM SAYISI / TV SPOT

Aylık Kültür Dergisi CİNS, şiirden öyküye, sinemadan müziğe, siyasetten futbola kadar hayatın her başlığını, tribe girmeden ve komplekse düşmeden hayat kadar, hayattaki kadar ele alıyor. CİNS, herkesin rahatını bozacak içeriğiyle her ayın 1’inde, tüm bayilerde!

CİNS - KASIM SAYISI

CİNS - KASIM SAYISI

CİNS: GELEN DALGA İKİ AYLIK HAFİF ZIRHLI DERGİ Kızdınız mı bize? Daha birinci sayımızdı hâlbuki… Daha yeni ısınıyorduk. Hemen asmayın suratınızı. Ne o? Ağlıyor musunuz yoksa? Ay kıyamam yaaa. Cins’e hem ‘bilmem neyin taklidi’ deyip hem de ortaya çıkan özgün içerikten tırsmanın nasıl bir mantığı olduğunu Ekim ayı boyunca çözmeye çabaladık. Çözemedik. Önce birkaç iyi niyetli eleştiriyi hemen öpüp başımızın üzerine koyalım. Ardından da şunu söyleyelim: Yazdıkları yazılarla, attıkları tweetlerle öfkelerini Cins’e boca etmeye çabalayan bir takım isimlerin ‘şaşkın ördek çabalamaları’nı ibret nazarıyla seyreyledik. Ve şunu dedik kendimize: Demek ki yol doğru. Demek ki yürümek gerekiyor. Yalan yok. Okurdan ilgi göreceğimizi bekliyorduk. Yalan yok. Sahiplenilmeyi bekliyorduk. Fakat bu kadarını inanın beklemiyorduk. Allah’a binlerce kez şükürler olsun ki Cins, beklediğimizin üzerinde bir ilgi ve sahiplenme ile karşılandı. Sanırım ‘okurlarımıza binlerce kez teşekkür ederiz’ diyeceğimiz yere geldik. Bir teşekkür de Cins’in çıkmasını büyük bir heyecanla karşıladıklarını ifade eden dostlarımıza. Onların verdiği destek bizleri yaptığımız işle ilgili daha da yüreklendirdi. Cins, ikinci sayısında bazı yeni yazar isimleri de bünyesine katmış olmanın sevincini yaşıyor. Serdar Tuncer, Eren Safi, Elyasa Koytak, Raşit Ulaş, Zeynep Tuğçe Karadağ, Bülent Arı, Bülent Ata, Darius Maneng, Mehmet Mülteci ve Serkan Akkoyun bundan böyle yazılarıyla Cins’te olacak. Bu sayımızda da ‘Türkiye üzerine düşünme’ye devam ediyoruz. “Türkiye’nin adresi” başlıklı dosyamızı hem okurlarımızın hem de tüm kamuoyunun dikkatine sunuyoruz. İnanıyoruz ki Türkiye’nin mevcut adresini layıkıyla tespit edebilmek, bundan sonrası için oldukça aydınlatıcı ipuçları verecek bize. Bir de bizden bir not: CİNS artık çift forvet. Yayın koordinatörümüz Furkan Çalışkan’ın Mehmet Akif isimli bir evladının Ekim ayı içerisinde dünyaya geldiğini büyük bir memnuniyetle ilan ederiz. Gayret bizden, muvaffakiyet Allah’tan…

CİNS - EKİM SAYISI / TV SPOT

Aylık Kültür Dergisi CİNS, şiirden öyküye, sinemadan müziğe, siyasetten futbola kadar hayatın her başlığını, tribe girmeden ve komplekse düşmeden hayat kadar, hayattaki kadar ele alıyor. CİNS, herkesin rahatını bozacak içeriğiyle her ayın 1’inde, tüm bayilerde!

CİNS - EKİM SAYISI

CİNS - EKİM SAYISI

CİNS: GELEN DALGA BİR Korkmayın. Şaka şaka. Korkun. ‘Senelerdir kendinizi sahibi, bekçisi, ustası, atası saydığınız alanlarda rahatça at koşturduğunuz yeter’ demeye geldik çünkü. ‘Kültürü, sanatı, edebiyatı, sokağı, sosyolojiyi biz biliriz’ tafralarınızın yaldızlarını dökmeye geldik. Topluma sıradan bir algı ile ortalama bir kültürel vasat dayattığınızı ifşa etmekten büyük bir memnuniyet duyacağımızı bilmenizi isteriz. O yüzden ilk sayımızın kapak konusu ‘kültürel iktidar.’ Bilinsin ki bu derginin ana eylem alanı birilerinin bu memlekette özenle yaratmaya çalıştığı çakma kültürel iktidarla mücadele olacaktır. Sadece belirli bir çevrenin adamı, sadece birilerinin dostu diye senelerdir aynı kötü şairleri, aynı berbat öykücüleri, aynı beter yazarları bize ‘bilmem nerelerinde boncuk varmış’ gibi pazarlamaya çalıştınız. Bizse tam da şimdi size, tam da anladığınız dilden ‘artık yeter’ demeye geldik: Sizin putlarınız bizim ayaklarımızın altındadır! Kitabın iyisini, filmin hasını, müziğin kralını sadece sizin ilgi alanınıza girmiyor, işinize yaramıyor diye görmezden gelmenize daha fazla izin yok. Birazdan sayfalarını karıştırdığınızda göreceksiniz ki bu dergi, birinci sınıf bir kültürün, birinci sınıf bir düşüncenin, birinci sınıf bir duyarlılığın dergisi olmak için yayında. İdris Küçükömer’in yenilen hakkını savunmak, unutturulan Ergin Günçe şiirlerinin peşine düşmek, bahsi her seferinde ayaklarını yere, mümbit Anadolu topraklarına, büyük ve köklü bir geleneğe basan isimlerden açmaktan yanayız. Korkmayın. Şaka şaka. Korkun. ‘Çok acayip mizah derginizin Aydın Doğan kapakları nereye gitti?’ diye soracağız çünkü. ‘Bukowski’yi her seferinde yanlış anlatmak niçin işinize geliyor?’ diye soracağız. ‘Dostoyevski’nin din düşmanı olduğunu nerenizden uydurdunuz?’ diye soracağız. ‘Bu üçüncü sınıf dizi oyuncularını topluma kanaat önderi diye pazarlamaya utanmıyor musunuz?’ diye soracağız. Huzurunuzu kaçırmaya, yere batası kafa konforunuzu bozmaya geldik. Ve sevgili okur, sen. Senin için çıktı bu dergi. ‘Bizimkiler böyle şeyler yapamıyor yaaa’ diye mızmızlanmaman için çıktı. Hadi bakalım, hayırlısı...

DERİN EKONOMİ - EYLÜL SAYISI / TV SPOT

Dergicilik kimine göre sonu gelmiş bir macera. Ancak bizim için değil. Albayrak Medya grubunun dergi ailesine kattığı 4’üncü dergi olan Derin Ekonomi günlük hayatta hızlıca tüketilen haberlerin, olayların arka planına, özüne erişim imkânı sağlamayı hedefliyor. Habercilikte her biri ayrı bir “hikâye” saydığımız şeylerin “arkasındaki hikâyesinin” peşine düşüyor… Piyasada birbirinden başarılı çok sayıda aylık ve haftalık ekonomi dergileri varken medyada durduğumuz tarafın derli toplu bir ekonomi yayınının olmaması bizi bu mecrada var olmaya teşvik etti. Türkiye’nin yeni yüzüne, girişimlerine, bulunduğu coğrafya ve dünya ile bağlarına ışık tutacak bir yayın olmayı aklımıza koyduk ve yola çıktık… Farkımız şu: Biz yerelden çıkıp küresel bakan, arka plan okuması yapan ve ekonomide İslami kodlara da yer açan bir dergiyiz… Küçük girişimcilik hikâyelerinden Yemen’deki olaylara, tarım sektöründen yeni sondaj tekniklerine varana kadar ekonomiye ve hayata dair her şeyde varız. Birbirinden değerli yerli ve yabancı yazarlarımızın yorum yazılarıyla Türkiye’de ve dünyada olanlara dair detaylı bir fotoğraf çekip yurt dışında yatırım yapan işadamlarımız için ekonomik, siyasi ve jeopolitik riskleri de ortaya koyuyoruz. Derin Ekonomi bundan sonra ekonomiye ve hayata dair konulara Asya’dan Amerika’ya, Kuzey Avrupa’dan Afrika ve Latin Amerika’ya uzanan geniş bir perspektif kattığı dosyaları ve haberleri ile sizlerle…

DERİN EKONOMİ - AĞUSTOS SAYISI / TV SPOT

Dergicilik kimine göre sonu gelmiş bir macera. Ancak bizim için değil. Albayrak Medya grubunun dergi ailesine kattığı 4’üncü dergi olan Derin Ekonomi günlük hayatta hızlıca tüketilen haberlerin, olayların arka planına, özüne erişim imkânı sağlamayı hedefliyor. Habercilikte her biri ayrı bir “hikâye” saydığımız şeylerin “arkasındaki hikâyesinin” peşine düşüyor… Piyasada birbirinden başarılı çok sayıda aylık ve haftalık ekonomi dergileri varken medyada durduğumuz tarafın derli toplu bir ekonomi yayınının olmaması bizi bu mecrada var olmaya teşvik etti. Türkiye’nin yeni yüzüne, girişimlerine, bulunduğu coğrafya ve dünya ile bağlarına ışık tutacak bir yayın olmayı aklımıza koyduk ve yola çıktık… Farkımız şu: Biz yerelden çıkıp küresel bakan, arka plan okuması yapan ve ekonomide İslami kodlara da yer açan bir dergiyiz… Küçük girişimcilik hikâyelerinden Yemen’deki olaylara, tarım sektöründen yeni sondaj tekniklerine varana kadar ekonomiye ve hayata dair her şeyde varız. Birbirinden değerli yerli ve yabancı yazarlarımızın yorum yazılarıyla Türkiye’de ve dünyada olanlara dair detaylı bir fotoğraf çekip yurt dışında yatırım yapan işadamlarımız için ekonomik, siyasi ve jeopolitik riskleri de ortaya koyuyoruz. Derin Ekonomi bundan sonra ekonomiye ve hayata dair konulara Asya’dan Amerika’ya, Kuzey Avrupa’dan Afrika ve Latin Amerika’ya uzanan geniş bir perspektif kattığı dosyaları ve haberleri ile sizlerle…

DERİN EKONOMİ - TEMMUZ SAYISI / TV SPOT

Dergicilik kimine göre sonu gelmiş bir macera. Ancak bizim için değil. Albayrak Medya grubunun dergi ailesine kattığı 4’üncü dergi olan Derin Ekonomi günlük hayatta hızlıca tüketilen haberlerin, olayların arka planına, özüne erişim imkânı sağlamayı hedefliyor. Habercilikte her biri ayrı bir “hikâye” saydığımız şeylerin “arkasındaki hikâyesinin” peşine düşüyor… Piyasada birbirinden başarılı çok sayıda aylık ve haftalık ekonomi dergileri varken medyada durduğumuz tarafın derli toplu bir ekonomi yayınının olmaması bizi bu mecrada var olmaya teşvik etti. Türkiye’nin yeni yüzüne, girişimlerine, bulunduğu coğrafya ve dünya ile bağlarına ışık tutacak bir yayın olmayı aklımıza koyduk ve yola çıktık… Farkımız şu: Biz yerelden çıkıp küresel bakan, arka plan okuması yapan ve ekonomide İslami kodlara da yer açan bir dergiyiz… Küçük girişimcilik hikâyelerinden Yemen’deki olaylara, tarım sektöründen yeni sondaj tekniklerine varana kadar ekonomiye ve hayata dair her şeyde varız. Birbirinden değerli yerli ve yabancı yazarlarımızın yorum yazılarıyla Türkiye’de ve dünyada olanlara dair detaylı bir fotoğraf çekip yurt dışında yatırım yapan işadamlarımız için ekonomik, siyasi ve jeopolitik riskleri de ortaya koyuyoruz. Derin Ekonomi bundan sonra ekonomiye ve hayata dair konulara Asya’dan Amerika’ya, Kuzey Avrupa’dan Afrika ve Latin Amerika’ya uzanan geniş bir perspektif kattığı dosyaları ve haberleri ile sizlerle…