Loading

Türkiye'nin Etki Alanı televizyonda...

Haber Kaynağı

Dünyanın yükselen yıldızı haline gelen Türkiye’nin ‘Etki Alanı’ TRT ekranında… Özellikle tarihi bağımızın yüksek olduğu coğrafyaların Türkiye’ye bakışı yansıtılıyor.

Türkiye'nin tarihi bağlarının olduğu ülkeler başta olmak üzere son dönemde ilişkilerin arttığı yeni coğrafyalardaki son durum aktarılıyor. Program, Türkiye'nin dünyada artan siyasi etkisinin insani yanı da vurgulanıyor. 

Tarihi ve kültürel bağı olan ülkelerle ilişkilerin ele alındığı programda özellikle son dönemde dünya çapında prestiji artan Türkiye'nin etki alanı resmedilmiş oluyor. 

Şimdiye kadar Ürdün, Libya, Makedonya, Gürcistan, Bosna Hersek gibi Avrupa, Afrika ve Asya'dan birçok ülkenin ekrana getirildiği programda gelecek bölümlerde de farklı kıtalardan önemli ülkelerin Türkiye ve Türklere bakışı irdelenecek. Programın önemli ayaklarından biri de gurbetteki Türklerin yaşamlarına ışık tutması... 

TİKA ve Yunus Emre Enstitüsü'nün faaliyetlerinin de konu edildiği program, dünyanın en önemli ekonomileri arasına giren Türkiye'ye duyulan ilgiye de şahitlik ediyor. 

TRT Türk ekranlarında cumartesi günleri yayınlanan 'Etki Alanı' programının yapımcı firması Sancak Medya, yönetmeniyse Fahri Hattatoğlu...

Türkiye'nin Etki Alanı televizyonda...