Loading

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Üsküdar'da "toplu açılış töreninde" konuştu.

Haber Kaynağı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Üsküdar Belediyesi'nin düzenlediği toplu açılış törenine katıldı.

Burada konuşan Erdoğan'ın hedefinde ABD'de yayımlanan New York Times gazetesi ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu vardı. Erdoğan buradaki konuşmasında Kılıçdaroğlu'nu "terör örgütlerine bel bağlamakla" suçladı.

"Sabrettik zafere ulaştık, imam hatipli sayısı 1 milyona çıktı"

Açılışını yaptığı tesisler arasında imam hatip lisesi de bulunan Erdoğan, şunları söyledi:
"Sabrettik, sabrettik ama sonunda 'men sabara zafera' zafere ulaştık. Şimdi artık orta kısımlar açıldı mı? Açıldı. İstediğiniz üniversiteye girme şansınız var mı? Katsayı diye bir şey kaldı mı? Zaten bunu kıskanıyorlardı. Ama şimdi ben de size diyorum ki artık sizler en seçkin üniversiteleri ne yapacaksınız? Yakalayacaksınız, oralara gireceksiniz. Size inanıyorum, güveniyorum. Dün Sultanbeyli'de de söyledim, her yerde söylüyorum, 600 binden 60 bine indirdiler biliyorsunuz orta kısımları kapatarak imam hatiplerdeki öğrenci sayısını. Şimdi ne oldu? 60 binden 1 milyona çıktı."
"Gülen Cemaati, DHKP-C, Ermeni lobisi"

7 Haziran seçimleri öncesinde siyaset mühendisliklerinin yapıldığını iddia eden Erdoğan, "Paralel örgüt" olarak nitelediği Gülen Cemaati, DHKP-C ve "Ermeni lobisinin" kendisine karşı ittifak içinde olduğunu öne sürerek, New York Times gazetesini hedef aldı ve şunları söyledi:

"Daha düne kadar birbirlerine selam dahi vermeyen partiler, marjinal gruplar ve terör örgütleri bir anda aynı safta hizaya geçtiler. Bu milletin değerleriyle alay eden marjinaller, 'Ali'siz Alevilik' fitnesinin çıban başları, 28 Şubat heveslileri hepsi bir araya geldiler. Ana muhalefet partisi sıranın en başında. Arkasında milliyetçi olduğu iddiasındaki parti, hemen yanında da terör örgütünün güdümündeki parti. 'Paralel örgüt', bölücü örgüt, Çağlayan Adliyesi'nde savcımızı şehit eden terör örgütü ve 'Ermeni lobisi' de hemen arkalarında yer alıyor. Bazı uluslararası basın kuruluşlarıyla, ülkemizdeki sicili bozuk medya organları ise bu kirli ittifakın reklamını yapıyor. Çıkmış New York Times benimle ilgili 'Erdoğan'ın Türkiye'sinde baskı var şu var' ne baskısı var? Neye dayanarak bunu söylüyorsun? Sen bir defa haddini bil ya. Sen ne zamandan beri Amerika'dan buraya el uzatmaya başladın? Alışmışlar bunlar 10 bin kilometre öteden dünyanın diğer ucunu idare etmeye. artık böyle bir Türkiye yok. Artık eski Türkiye yok. Artık yeni Türkiye var. Türkiye'nin son geldiği nokta son 12 yılda elde ettiği demokratik ve ekonomik kazanmışlar bunlara ağır geldi. Düzenleri bozuldu."

Kılıçdaroğlu'na: "Senin zaten deden de..."
Artık eski Türkiye'nin geride kaldığını yineleyen Erdoğan, "biz geldik devran değişti" diyerek AK Parti iktidarı döneminde yapılanları anlattı. Sonra da sözü CHP eleştirisine getirdi. Kemal Kılıçdaroğlu'nun Suriyeli mültecileri ülkelerine göndereceği yönündeki açıklamalarını hedef alan Erdoğan, "Senin zaten deden de bunu yapmıştı. Kim? Milli şef. Boraltan köprüsünden Azeri kardeşlerimizi Stalin'e teslim etmişti ve onların idamına seyirci olmuştu" diye konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik eleştirilerini sürdüren Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun SSK Genel Müdürü olduğu döneme ilişkin iddialarını yineledi ve CHP'nin seçim vaatlerini hedef aldı. Kılıçdaroğlu'nu "terör örgütlerine bel bağlamakla" da suçlayan Erdoğan, "İstanbul'un semtlerini dahi bilmeyen ama şehreminlik için aday olanın akıbetini biliyorsunuz. İstanbulluların vurduğu sillenin etkisini halen üzerinden atamadı. İstanbul'a belediye başkanı olamadı ama ana muhalefete genel başkan oldu. Şimdi o koltuğu korumak için siyasi mühendisliklere, paralel örgüte, terör örgütlerine bel bağlamış durumda" şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Üsküdar'da "toplu açılış töreninde" konuştu.