Loading

Erdoğan'ın Üsküdar'da toplu açılış töreni konuşması

Haber Kaynağı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tenzile Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve 22 eserin açılışını gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, annesinin adını taşıyan Tenzile Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin açılışını gerçekleştirdi.
Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

ARTIK ESKİ TÜRKİYE YOK

"Buradan mezun olacak kızlarımız gelecek için çok farklı yerlerde temsil kabiliyeti yakalayacak. İmam hatipli kardeşimlerinin devlet kapılarında neler çektiğini biz gayet iyi biliyoruz. Niye vatandaşın önünü kesiyorsun? Bırak istediği okula gitsin.

7 Haziran seçimleri öncesinde benzer siyasi mühendisliklerin yapıldığını görüyoruz. Birbirine selam vermeyenler bir araya geldiler. Türkiye'deki sicili bozuk bazı medya organları, bu kirli ittifakın propagandasını yapıyor. Çıkmış Newyork Times benimle ilgili atıp tutuyor. Önce sen bir haddini bil. Dünyanın öbür ucundan Türkiye'yi yönetmeye çallışıyorlar. Artık eski Türkiye yok. Yeni Türkiye var.

300 BİN DERSLİK YAPTIK

Türkiye'nin son 12 yılda ettiği kazanımlar bunlara ağır geldi. Benim memur kardeşim, emekli kardeşim, işçiler bunlar zorunlu tasarruflar adı altından sizlerin parasını toplamadı mı? Memura işçiye maaş ödemiyorlardı, buralardan topladıkları paralar ile maaşları ödüyorlardı. Biz geldik bunları ödedik.

Bu zamana kadar 300 bin derslik yaptık. Millet sefalet içindeyken, çocuğuna kitap defter bulamazken bunların işleri yolunda gidiyordu. Biz hortumlarını kestiğimiz için bize karşı birleştiler. Onun için bize cephe aldılar.

BU NE PERHİZ BU NE LAHANA TURŞUSU

Kemal Kılıçdaroğlu şimdi çıkmış diyor ki, ''4 yılda işsizliği sıfırlayacağım'' sonra arkasından projesini açıklıyor ''İşsizliği yüzde bilmem kaça çekeceğim'' diyor. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.

Fatih karadan yürüdü biz de denizin altından yürüyoruz."

Erdoğan'ın Üsküdar'da toplu açılış töreni konuşması