Loading

PROJECT DETAIL

BİR DERSTE İSTANBUL

  • PROJECT DATE : 2016 / APRİL

Fatih Sultan Mehmet, Katip Çelebi, Mimar Sinan, Kanuni Sultan Süleyman, Leonardo, Hera, Hezarfen ve Mustafa Kemal Atatürk; çocuklara İstanbul'u niçin sevmeleri gerektiğini anlatıyorlar.

Büyük küçük tüm öğrencileri eğlenceli bir dille saracak ve temel hedefi İstanbul’da yaş aralığı 10-17 olan tüm öğrencilere “Kent Bilinci ve Vandalizm Karşıtlığı” kazandırmak olan film; üst düzey bir görsellikle hazırlanacak.

İZLEMEYEN KALMASIN...

İstanbul’da eğitim gören 10-17 yaş aralığında yaklaşık 2.600.000 öğrenciye ulaşacak bir film “Bir Derste İstanbul.” İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından desteklenen proje kapsamında öğrenciler filmi okulda topluca izlemelerinin yanı sıra, filmin DVD’lerine de sahip olacaklar.

Öğrencilere dağıtılacak DVD’lerle hedef, filmin 7.500.000 İstanbul’lu tarafından izlenmesini sağlamaktır. “Bir Derste İstanbul” İstanbul projesinin ilk gösterimi için Milli Eğitim Bakanı, İstanbul Valisi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı, milletvekilleri ve pek çok önemli ismin katılacağı bir gala gecesi düzenlenecek. Bu geceye Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da teşrifleri beklenmektedir.

KATILIN DEĞİŞTİRELİM...

Bugün, kentlilik bilinci konusunda listenin aşağılarında, Vandalizm konusunda ise listenin epey yukarılarında olan bir gençlik yetiştiriyoruz. Bir Derste İstanbul, bu sıralamayı değiştirmek için etkili bir adım atmayı planlıyor. Tabii bu adım, sosyal sorumluluk projelerine destek veren değerli kurumlarımız olmadan mümkün değil.

Bir Derste İstanbul projesine vereceğiniz destek, geleceğe yapılan sağlam bir yatırım anlamına da geliyor.

YAPIM AŞAMASINA GEÇİLDİ...

30 Haziran 2015 tarihinde İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve ÇATI Görsel Etkinlikler arasında imzalanan protokol sonrası proje yapım çalışmalarına başlanmıştır...