Loading

PROJECTS

PROJECT DESCRIPTION

Zeytinburnu Belediyesince düzenlenen "2. Uluslararası Zeytinburnu Öykü Festivali", yerli ve yabancı 35 öykücünün katılımıyla gerçekleştirildi.

PROJECT DESCRIPTION

Toplumumuzun manevi dinamiklerinden olan imamlık müessesesi, Kur'an-ı Kerim'in ruha dokunan yolu olan kıraat ile ekrana geliyor.

PROJECT DESCRIPTION

Uluslararası Genç Şairler Buluşması... 15 ülkeden 40 genç şair 15-18 Aralık’ta İstanbul’da buluştu. Modern zamanlarda insan olmak ile ilgili bir meselesi olan, dünyanın adaletsizlik ve şiddet sarmalı içinde çaresiz kalmasına itiraz eden herkesin ortak buluşma alanlarından birisi olarak şiir, en genç haliyle İstanbul’da. Dünyanın dört bir yanından gelen genç şairler İstanbul’da toplandı.

PROJECT DESCRIPTION

“Bir ekoloji ve tarım programı Yeşil Yol, Habertürk TV’de... Dünyanın geleceği ekolojiyi korumak ve tarımı geliştirmekten geçiyor. İbrahim Kerem Koçin’in sunumuyla Yeşil Yol, Türkiye'nin geleceğini anlatıyor”

PROJECT DESCRIPTION

Emine Erdoğan, himayesinde gerçekleştirilen Afrika El Sanatları Pazarı ve Kültür Evi’nin açılış töreninde yaptığı konuşmada “Afrika Evi; din, dil ve ırk ayrımı yapmadan tüm kadınların sorunlarına duyarlılığımızın ifadesidir, kardeşliğimizin nişanesidir. Kâr amacı gütmeksizin buradan elde edilecek tüm gelir, Afrikalı kadınlara gönderilecektir” dedi. Dışişleri Bakanlığı’nın koordinasyonunda, MÜSİAD, TİKA, THY ve BEM-BİR-SEN gibi kuruluşların katkılarıyla gerçekleştirilen projenin açılış töreni, Ankara’nın tarihî semti Hamamönü’nde gerçekleştirildi.

PROJECT DESCRIPTION

Tarihi ve kültürel geçmişiyle, kıyısındaki İstanbul Boğazı’yla ve büyüleyen sokaklarıyla Üsküdar, şimdi de dünya şairlerine ilham kaynağı oluyor. Dünyanın 15 farklı ülkesinden 33 şair bir dünya kenti olan İstanbul’un Üsküdar ilçesinde bir araya geliyor.

PROJECT DESCRIPTION

“Bir farkındalık projesi” olarak tasarlanan Bir Deste İstanbul, bir grup lise öğrencisinin başından geçen fantastik olayları konu alıyor.

PROJECT DESCRIPTION

5 kıtada 50 ülkede 52 program koordinasyon ofisi bulunan Türkiye’nin resmi kalkınma yardımı kuruluşu TİKA, 140 ülkeye yayılan faaliyetleri ve gerçekleştirdiği binlerce proje ile Türkiye’nin yüz akı oluyor.

PROJECT DESCRIPTION

Öykünün başkenti Zeytinburnu oluyor Türkiye’nin ve dünyanın en önemli öykücüleri, 16-20 Şubat tarihleri arasında Zeytinburnu Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan Uluslararası Zeytinburnu Öykü Festivali’nde bir araya geliyor.

PROJECT DESCRIPTION

Osmanlı’nın görkemli başkentini anlatan ŞEHR’İ OSMANLI - BURSA

PROJECT DESCRIPTION

‘Genç Yönetmenlerin Gözünden Yaşadığımız Dünya’, şu an ve dünyada olan biteni anlamaya yönelik bir belgesel serisidir.

PROJECT DESCRIPTION

Kuran-ı Kerim’de adı geçen ve peygamber oldukları konusunda hiçbir ihtilaf bulunmayan 24 peygamberin hayatlarının anlatıldığı bir kum sanatı projesi

PROJECT DESCRIPTION

Dünyaca ünlü şairler bu festivalde… Uluslararası Üsküdar Şiir Festivali Türkiye’de ilk kez Üsküdar Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek 8 günlük “Uluslararası Üsküdar Şiir Festivali” 4 Nisan 2015 Cumartesi günü başlıyor. Onursal Başkanlığını Hüsrev Hatemi’nin yaptığı festivalin basın toplantısı Kız Kulesi’nde gerçekleştirildi. 25 etkinliğin yapılacağı “İşte Bunlar Hep Şiir” temalı festival, 8 gün boyunca 19’u yabancı 35 şairi ağırlayacak.

PROJECT DESCRIPTION

“Orası”, TRT Arapça kanalı için hazırladığımız bir mini belgesel projesidir.

PROJECT DESCRIPTION

Ülkelerin bugününü ve Türkiye ile geçmişten günümüze etkileşimini gözler önüne seren bir aktüel-politika programıdır.

PROJECT DESCRIPTION

"En güzel isimler Allah’ındır. O’na o güzel isimleriyle dua edin." Araf/180

PROJECT DESCRIPTION

Dünden bugüne tarihinin en eski çağlarından beri çok önemli medeniyetlere ev sahipliği yapmış bu doğa harikasının tarihi ve sosyal gelişimini ele alan bu belgeselde aynı zamanda Haliç'in son 15 yıldaki temizlik operasyonu kapsamlı şekilde anlatılıyor.

PROJECT DESCRIPTION

Arapça olarak hazırlanan kitap-kültür programı Beyt-ül Hikme...

PROJECT DESCRIPTION

‘İstanbul’un tarihi yapı ve alanları ünlülerin gözünden fotoğraflanıyor.’

PROJECT DESCRIPTION

“Vatan Yarası”, son derece önemli bir ortak geçmişe müziklerle ışık tutuyor.

PROJECT DESCRIPTION

"Medineti" programı, TRT Arapça kanalında yayınlanmış bir gezi/magazin programıdır.